Oprogramowaniedarmowy antywirus

Sekwencery, edytory, konwertery, plug-iny

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#62395

Post autor: fantomasz »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Krizz pisze:Pomijając ułomnego XP Home'a
Dlaczego ułomnego?
Bo nie umie pracować w domenie?


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Krizz
Stary wyga
Posty: 343
Rejestracja: 31 paź 2007, 9:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Kowary
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Informatyk
Zainteresowania:
Status: Offline

#62401

Post autor: Krizz »

Ba, to jest jego najmniejsza wada.
Dużo by pisać, a tu trzeba iść do domu...



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

artig70
Stary wyga
Posty: 323
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:56
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko: Artur Grzywacz
Lokalizacja: Lublin
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Technik-elektronik, Wordpress WebDeveloper | WebDesigner
Zainteresowania: Technika kosmiczna, elektronika, programowanie, muzyka elektron., snooker
Płeć:
Wiek: 53
Kontakt:
Status: Offline

#62417

Post autor: artig70 »

Krizz pisze:... I pierwsze słyszę by korzystając z konta użytkownika z ograniczeniami można było instalować cokolwiek (choć to tez zalezy od instalatora aplikacji). Ale prosze bardzo - spróbuj zapisać cokolwiek w katalogu %systemroot% korzystając z konta z ograniczeniami. Powodzenia.
:grin:
Sorry, no jasne, że pierwsze słyszysz, oczywiście trochę się zagalopowałem z tym tekstem o koncie z ograniczeniami. Tutaj można instalować programy, tylko te, które nie ingerują w rejestr ani do katalogu z plikami systemowymi. :hi:
Pomijając ułomnego XP Home'a, XP Pro posiada takze grupę "użytkownicy zaawansowani", którzy rzeczywiście mają prawa do instalacji i zmiany plików systemowych.
Może nie tak do końca ułomne, ale faktycznie jest mocno uboższy funkcjonalnie.
Jak sam nazwa wskazuje, pierwotnie ten system był przeznaczony dla indywidualnych odbiorców, jako niskobudżetowy system, dla biur, do stacji roboczych itp., gdzie nie potrzeba zaawansowanych funkcji administracyjnych, sieciowych czy związanych z zabezpieczeniami. A, że Home był dużo tańszy, stał się przez to najbardziej popularny.

Wracając do meritum, też dobrym rozwiązaniem i najbardziej komfortowym, które ja doradzam swoim klientom (i z resztą sam stosuję), jest zainstalowanie sobie drugiego, tego samego systemu na drugiej partycji i wykorzystywanie go, właśnie do celów roboczych. Oczywiście bez dostępu do internetu a tym samym bez potrzeby instalowania wszelkich, zbędnych programów antywirusowych. Choć w pewnych sytuacjach, to mogłoby się przydać.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Krizz
Stary wyga
Posty: 343
Rejestracja: 31 paź 2007, 9:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Kowary
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Informatyk
Zainteresowania:
Status: Offline

#62421

Post autor: Krizz »

Starlight pisze:
Krizz pisze:Sorry, no jasne, że pierwsze słyszysz, oczywiście trochę się zagalopowałem z tym tekstem o koncie z ograniczeniami. Tutaj można instalować programy, tylko te, które nie ingerują w rejestr ani do katalogu z plikami systemowymi. :hi:
No właśnie, niektóre "instalatory" sprowadzają sie do rozpakowania plików do wskazanego katalogu - nawet użytkownik konta gościa mogłby sobie "zainstalować" taka aplikację wskazując chociażby pulpit. Osobiście jestem zwolennikiem oprogramowania typu portable, którego nie trzeba instalować, a co za tym idzie, zaśmiecać systemu, ale z drugiej, jak administrator sieci, takie oprogramowanie to dla mnie kłopot, bo użytkownicy mogą go sobie używać, chyba, że wprowadzi się zasady ograniczeń oprogramowania.
Może nie tak do końca ułomne, ale faktycznie jest mocno uboższy funkcjonalnie.
Jak sam nazwa wskazuje, pierwotnie ten system był przeznaczony dla indywidualnych odbiorców, jako niskobudżetowy system, dla biur, do stacji roboczych itp., gdzie nie potrzeba zaawansowanych funkcji administracyjnych, sieciowych czy związanych z zabezpieczeniami. A, że Home był dużo tańszy, stał się przez to najbardziej popularny.
Moim zdaniem właśnie wraz z wprowadzeniem serii XP M$ zaczął psuć użytkowników, właśnie przez to, że wprowadził dwa różne systemy - jeden normalny (Pro) i drugi łopatologiczny i pocięty (Home). Wady tego systemu:
1. ładuje się wolniej niż Pro! Kiedy system jest skonfigurowany do pracy analogicznie jak Pro, widac wyraźnie różnicę w szybkości ładowania systemu na korzyść Pro, zupełnie jakby Home był cięty w ten sposób, że ładował wszystko to samo co Pro, a nastepnie usuwał tę funkcjonalność, która dla użytkowników Home'a ma być niedostępna. I cos w tym może być, bo zauważmy że np. Home ma w trybie awaryjnym dostęp do zakładki 'Zabezpieczenia' we właściwościach obiektów, a trybie roboczym nie! To absurd i kompletny debilizm.
2. Jak wyżej - brak zakładki 'zabezpieczenia'. Może dla użytkownika domowego to niezbyt istotne... ale mnie drażni.
3. Brak przystawki edytora zasad grupy. Załóżmy, że będziemy pracować na koncie użytkownika z ograniczeniami (tak jak sie pracować powinno), i chcemy zmienić czas, albo chociażby zajrzeć do kalendarzyka systemowego - niespodzianka, nie masz uprawnień do zmiany czasu i nawet nie zostaniemy wpuszczeni do przystawki czas i godzina. W Xp pro podobnie, ale tam mogę nadać użytkowniowi te uprawnienia za pomocą secpol.msc, a w Home? Bez narzedzia ntrights z Resource Kit Tools to se ne da. Analogicznie, dzieki brakowi tych przystawek nie można nawet odblokować sobie dostępu do pozostałych dysków w konsoli odzyskiwania, a bez tego ani rusz.
4. Brak serwera pulpitu zdalnego, choć to mało istotne gdy komputer domowy jest tylko jeden, ale gdy mamy już dwa - świetna sprawa, choć można go zastąpić RealVNS lub podobnym.
5. Brak udziałów administracyjnych (ADMIN$, C$), bardzo utrudnia zycie gdy mamy w domu co najmniej dwa kompu połączone w sieć.
Różnic jest więcej, ale na razie tyle sobie przypominam
Starlight pisze:Wracając do meritum, też dobrym rozwiązaniem i najbardziej komfortowym, które ja doradzam swoim klientom (i z resztą sam stosuję), jest zainstalowanie sobie drugiego, tego samego systemu na drugiej partycji i wykorzystywanie go, właśnie do celów roboczych. Oczywiście bez dostępu do internetu a tym samym bez potrzeby instalowania wszelkich, zbędnych programów antywirusowych. Choć w pewnych sytuacjach, to mogłoby się przydać.
Ale to wymaga od nich zakupu dwóch licencji - trochę kosztowne rozwiązanie.
EULA pisze:1.1 Instalacja i używanie. Licencjobiorca może
zainstalować, używać, uzyskiwać dostęp, wyświetlać i
uruchamiać na KOMPUTERZE tylko jedną kopię
OPROGRAMOWANIA
. OPROGRAMOWANIE nie może być
używane przez więcej niż dwa (2) procesory na
KOMPUTERZE w danej chwili, o ile w Certyfikacie
Autentyczności nie dopuszczono większej liczby.
To dotyczy wersji OEM, w BOXie jest podobnie.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2008, 9:46 przez Krizz, łącznie zmieniany 4 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

artig70
Stary wyga
Posty: 323
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:56
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko: Artur Grzywacz
Lokalizacja: Lublin
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Technik-elektronik, Wordpress WebDeveloper | WebDesigner
Zainteresowania: Technika kosmiczna, elektronika, programowanie, muzyka elektron., snooker
Płeć:
Wiek: 53
Kontakt:
Status: Offline

#62439

Post autor: artig70 »

Nno, jeszcze trochę a zrobi się nam offtop, bo temat idzie w kierunku wyższości XP Pro nad Home oraz jak, co i dlaczego zrobić aby było dobrze! :wink:
Krizz pisze:Moim zdaniem właśnie wraz z wprowadzeniem serii XP M$ zaczął psuć użytkowników, właśnie przez to, że wprowadził dwa różne systemy - jeden normalny (Pro) i drugi łopatologiczny i pocięty (Home).
A to się zgadza. Na forach już od samego początku pojawienia się XP grzmiało, dlaczego w ten sposób do tego podeszli. Chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle.
A teraz z Vistą zrobili jeszcze więcej bałaganu.
Ale to wymaga od nich zakupu dwóch licencji - trochę kosztowne rozwiązanie.
EULA pisze:1.1 Instalacja i używanie. Licencjobiorca może
zainstalować, używać, uzyskiwać dostęp, wyświetlać i
uruchamiać na KOMPUTERZE tylko jedną kopię
OPROGRAMOWANIA
. OPROGRAMOWANIE nie może być
używane przez więcej niż dwa (2) procesory na
KOMPUTERZE w danej chwili, o ile w Certyfikacie
Autentyczności nie dopuszczono większej liczby.
To dotyczy wersji OEM, w BOXie jest podobnie.
Tę sprawę akurat pominąłem, gdyż brałem pod uwagę fakt, że i tak większość używa nielicencjonowane oprogramowanie, tak więc w tym przypadku i tak to nie ma znaczenia.
Fakt, że to jest wbrew warunkom licencji (nie dotyczy tylko wersji Open i Select), ale jak trzeba, to i na to znajdzie się sposób, aby było wszystko ok!

A poza tym, BSA jeśli już kontroluje, to interesuje ich głównie to, co wymaga licencja. Wystarczy, że będziesz miał na wszystko dowód zakupu, oryginalny nośnik i COA a na resztę przymykają oko (oczywiście mam tu na myśli jednostkowy przypadek bo tak naprawdę, te restrykcje dotyczą głównie firm, czyli tam, gdzie takie procedery mogą mieć miejsce).
Głównym ich zadaniem jest walka z piractwem, a nie to, że ktoś tam ma zainstalowane dwa systemy na jednym kompie. Bynajmniej ja do tej pory nie słyszałem, żeby za taki przypadek komuś zrobili sprawę, bo więcej wyniesie założenie sprawy niż to warte. A pewnie sąd by uznał to za małą szkodliwość i umorzy postępowanie.
Miałem kiedyś okazję pogadać sobie z taką jedną panią (dość przyjemną, notabene).



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#62446

Post autor: fantomasz »

Krizz pisze:Wady tego systemu
Krizz, to co wypisałeś, jest prawdą.
Niemniej, użytkuję w domu dwa komputery, na obydwu jest mam XP HE, legalne gwoli jasności. Spiąłem je sobie w małą domową sieć i bardzo jestem z jej działania zadowolony.
Należę do grona w miarę zaawansowanych użytkowników, tzn. sam sobie złożyłem komputer, zainstalowałem system i oprogramowanie, którego potrzebuję. XP HE spełnia wszystkie moje potrzeby i nie czuję niedoskonałości tego sytemu. W pracy na co dzień wojuję z Small Business Server 2003 + XP Pro na stacjach roboczych. Przez ten zestaw szybciej osiwieję... Zartem mówiąc, naprawdę nie tęsknię za pulpitem zdalnym.
Jakiś czas temu dostałem szału, zamordowałem byłą konfigurację i zamiast domeny SBS na serwerze zainstalowałem Ubuntu. Też działa. A ja mam spokój.
Słowem: każdemu według potrzeb :cool:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2008, 18:53 przez fantomasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Krizz
Stary wyga
Posty: 343
Rejestracja: 31 paź 2007, 9:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Kowary
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Informatyk
Zainteresowania:
Status: Offline

#62461

Post autor: Krizz »

fantomasz pisze:
Krizz pisze:Wady tego systemu
Krizz, to co wypisałeś, jest prawdą.
Niemniej, użytkuję w domu dwa komputery, na obydwu jest mam XP HE, legalne gwoli jasności. Spiąłem je sobie w małą domową sieć i bardzo jestem z jej działania zadowolony.
Należę do grona w miarę zaawansowanych użytkowników, tzn. sam sobie złożyłem komputer, zainstalowałem system i oprogramowanie, którego potrzebuję. XP HE spełnia wszystkie moje potrzeby i nie czuję niedoskonałości tego sytemu.
Oczywiście, jeśli nie potrzebujemy wszystkich funkcji zawartych w Pro, Home wystarczy. Chodzi mi jednak o to, że M$ psuje użytkowników wydając różne wersje tego samego systemu, okrajając je z takich czy innych funkcji. Zaczęli przy XP, rozszaleli się przy Viście, aż boję się myśleć, co zrobią przy swoich kolejnych systemach. A po co to wszystko? Z powodu zwykłej, je***ej chciwości. Windows to najlepiej sprzedające się oprogramowanie na świecie, nie ma co do tego żadnych wątpliwości, bo by uruchomic jakiekolwiek inne oprogramowanie, potrzebny jest system operacyjny. Wieć co wymyslili? "Damy wam nasz nowy w wersji podstawowej w cenie systemu poprzedniej generacji, ale jesli chcecie bardziej zaawansowanych funkcji (które były normalką w np Win2000), musicie kupić system w cenie 2-3-krotnie wyższej, a to wszystko dla dobra waszych portfeli". Tak, oczwiście... Niech ktoś tylko poczuje, ze po zakupieniu wersji podstawowej (którą oczywiście musiał kupić, by byc na czasie, albo dostał wraz nowym zestawem/laptopem) brakuje mu funkcji, które miał poprzedniej generacji systemu - no to trzeba teraz wysupłac pieniążki na ten sam system, tylko w bardziej zaawansowanej wersji, czyli de facto wydać znacznie więcej pieniędzy, niż by wydał od razu kupując system w wersji zaawansowanej. A to, że większość zestawów/laptopów dziś sprzedawanych, jeśli z Vistą, to tylko Home Basic (ew. Premium), to już przecież nieistotny szczegół.
W ten sposób robi się z uzytkowników kretynów, którzy, gdyby chcieli spróbować bardziej zaawansowanych funkcji, po prostu nie mogą tego zrobić, bo mają podstawową wersję systemu. Wymusza się na nich brak możliwości rozwoju! To tak, jakby sprzedawać samochody z fabrycznie zaspawaną maską, bo przecież dla mało zaawansowanych kierowców grzebanie pod maską to coś zupełnie zbędnego.
fantomasz pisze:W pracy na co dzień wojuję z Small Business Server 2003 + XP Pro na stacjach roboczych. Przez ten zestaw szybciej osiwieję... Zartem mówiąc, naprawdę nie tęsknię za pulpitem zdalnym.
Ja niestety mam w swojej firmowej sieci jeszcze trzy Home'y i krew mnie zalewa, gdy zamiast zdalnie zrobić to czy tamto, muszę biegać (chociaż dla zdrowia to lepiej).
fantomasz pisze:Jakiś czas temu dostałem szału, zamordowałem byłą konfigurację i zamiast domeny SBS na serwerze zainstalowałem Ubuntu.
Linuksy to coś pięknego... są wprawdzie dystrybucje przeznaczone dla mniej zaawansowanych użytkowników, ale jeżeli przerobić swojego Ubunciaka czy Suse w zaawansowany serwer, nie ma z tym żadnych problemów.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Ensoniq
Stary wyga
Posty: 261
Rejestracja: 26 gru 2006, 12:24
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: B-stok
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Organy piszczałkowe, syntezatory, fortepiany, muzyka, nowości techniczne, grafika,
Kontakt:
Status: Offline

#62462

Post autor: Ensoniq »

uuu.... SBS... nie chciałbym już mieć nic wspólnego z SBS na Windows Serwer 2003. U mnie w Liceum serwer z tym OS czasami odłącza neta. Sam się czasem wyłączy, długo się czeka żeby zalogowało. Był chyba z 5 razy w naprawie w Stolicy i nadal jest błąd. Serwer składak, że tak powiem. Z kolei serwerek HP z tym samym OS śmiga super, ale jest podłączony pod UPS. może to wina sieci?
Odnośnie antywirusów: czy Avira AntiVir można polecać ludziom wg waszej opinii? W tej chwili właśnie pracuje z tym antywirusem. Jak na razie same sukcesy!
PS. czy ktoś z was pracował przy serwerze Adax'a? bo akurat będę miał taki, a sam sie po paru sekundach wyłącza. Przynajmniej spróbuje sprawdzić jak jest z napięciem w zasilaczu.


Dwa prawa:
1. Kobiet i syntezatorów się nie pożycza
2. Przed ślubem kobietę można wypróbować tak jak syntezator, który można sprawdzić przed zakupem
http://www.losowski.fora.pl
http://www.vst.w.tkb.pl

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Krizz
Stary wyga
Posty: 343
Rejestracja: 31 paź 2007, 9:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Kowary
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Informatyk
Zainteresowania:
Status: Offline

#62464

Post autor: Krizz »

Ensoniq pisze:Odnośnie antywirusów: czy Avira AntiVir można polecać ludziom wg waszej opinii?
Na pewno bardziej, niż Avasta.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

artig70
Stary wyga
Posty: 323
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:56
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko: Artur Grzywacz
Lokalizacja: Lublin
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Technik-elektronik, Wordpress WebDeveloper | WebDesigner
Zainteresowania: Technika kosmiczna, elektronika, programowanie, muzyka elektron., snooker
Płeć:
Wiek: 53
Kontakt:
Status: Offline

#62470

Post autor: artig70 »

Krizz pisze:Ja niestety mam w swojej firmowej sieci jeszcze trzy Home'y i krew mnie zalewa, gdy zamiast zdalnie zrobić to czy tamto, muszę biegać (chociaż dla zdrowia to lepiej).
A sprawdzałeś dośc dobrą alternatywę pulpitu zdalnego: UltraVNC czy tez RealVNC?
Linuksy to coś pięknego... są wprawdzie dystrybucje przeznaczone dla mniej zaawansowanych użytkowników, ale jeżeli przerobić swojego Ubunciaka czy Suse w zaawansowany serwer, nie ma z tym żadnych problemów.
Dokładnie, w ogóle aplikacje pochodne Unix'a od dawien dawna były głównym softem na serwery i nie były łatwe w obsłudze. Przecież serwery już były jak MS wił się w łonie ... :lol:
Bill po prostu wymyślił coś, co miało ułatwić pracę i obsługę komputera, no i udało mu się ...
Ensoniq pisze:czy Avira AntiVir można polecać ludziom wg waszej opinii?
albo też równie dobry, jak nie lepszy Bitdefender



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Anne
Niedoświadczony
Posty: 46
Rejestracja: 02 lut 2008, 15:34
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Słupsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: nauczycielka :)
Zainteresowania: muzyka (jazz i elektronika), biologia, gegrafia, geologia,
Status: Offline

#62569

Post autor: Anne »

Dobra ja wysiadam... Miałam NOD32, Avasta, Pandę, teraz mam Kasperskiego. I jak dla mnie najlepszy jest Avast i NOD. Panda mi tylko jakieś syfy wpuszczała.


"Dwie rzeczy tylko mają zasięg nieograniczony: Wszechświat i ludzka głupota. Co do tego pierwszego nie jestem do końca pewien..." Albert Einstein

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

kamil93
Habitué
Posty: 1193
Rejestracja: 02 mar 2007, 16:37
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#62584

Post autor: kamil93 »

Ja mam avasta, bo inne mi komputer strasznie mulą. ;)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Krizz
Stary wyga
Posty: 343
Rejestracja: 31 paź 2007, 9:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Kowary
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Informatyk
Zainteresowania:
Status: Offline

#62600

Post autor: Krizz »

Starlight pisze:
Krizz pisze:Ja niestety mam w swojej firmowej sieci jeszcze trzy Home'y i krew mnie zalewa, gdy zamiast zdalnie zrobić to czy tamto, muszę biegać (chociaż dla zdrowia to lepiej).
A sprawdzałeś dośc dobrą alternatywę pulpitu zdalnego: UltraVNC czy tez RealVNC?
Myslałem o tym. Tylko że te aplikacje podłączają mnie pod bieżący pulpit, podczas gdy ja potrzebuję się logować na konto administratora. Więc wolę się już przejść i zrobić co trzeba, na miejscu (na szczęscie nie mam daleko - tylko dwa budynki do obsłużenia).
kamil93 pisze:Ja mam avasta, bo inne mi komputer strasznie mulą. ;)
No cóż, jeżeli tymi "innymi" były Symantec czy Panda, to nic dziwnego :)
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2008, 8:07 przez Krizz, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat