OprogramowanieNajlepsze programy do dźwięku i głosu śpiewanego.

Sekwencery, edytory, konwertery, plug-iny

Moderator: fantomasz


Autor tematu
naowa
Niedoświadczony
Posty: 26
Rejestracja: 07 maja 2012, 22:57
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wielka Brytania
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

Najlepsze programy do dźwięku i głosu śpiewanego.

#97812

Post autor: naowa »

Jestem w temacie muzyki zielony, dlatego proszę o przymrużenie oczu na rażące błędy jakie nie świadomie będę popełniał, w trakcie zadawania pytań i wyrażania mych skromnych opinii.


Wkrótce znajdę więcej czasu jaki będę mógł poświęcić tematowi muzyki, kocham różny rodzaj muzyki, w tym i rodzaj Muzyki elektronicznej, lecz zamierzam też śpiewać i chciałbym poeksperymentować coś co może troszku upodobnić się do rodzaju „dance",
i coś na przykład grupy ,,Enigma", czyli taka nastrojowa, charakteryzuje się ciepłym, łagodnym, relaksującym brzmieniem opartym na elektronicznym instrumentarium.

Dlatego już teraz chciałbym zakupić kilka programów z czym wiązać się będą moje pytania.
Programy używał będę jedynie na moim MacBook pro17. Zatem system nie Windows, ale Mac Os X.

Na żadne koncerty jeździć nie zamierzam, zatem absolutnie sprzętu do tego nie szukam, jednak nie wykluczam możliwości udania się kiedyś z mymi nagraniami do profesjonalnego studia. Mimo wszystko zależy mi abym w warunkach domowych już teraz podczas tworzenia i odsłuchiwania mych utworów posiadał jak najlepsze możliwości.

Jednym słowem szukam możliwie najbardziej profesjonalnego sprzętu ale tylko na komputer, a nie na tworzeniu studia w dokupowaniu wielu osobnych urządzeń.
Oczywiście komputer podłączam do dobrych kolumn ;)



Otóż poszukuję na razie dwóch programów, i nie znając cen, na początek chciałbym prosić o podanie najlepszych z możliwych na rynku bez względu na ich cenę.


Pierwszy jaki poszukuję to program do śpiewu.

Otóż zależy mi na dodaniu jak największych możliwości ubarwienia mojego głosu. Wręcz skomputeryzowania jego barwy, itd. itd.
Nie wiem czy głos da się na żywo obrabiać, tak abym od razu śpiewając słuchał zmiany, czy dopiero po nagraniu głosu mogę zmieniać jego barwy poprzez „sampler” czy coś w tym rodzaju.
Podejrzewam że konieczny jest zakup mikrofonu, bo śpiewać do mikrofonów komputera chyba jest porażająco nieprofesjonalny, lecz tego nie wiem dlatego upewniam się.
Jeśli tak, to proszę o podanie rodzaju mikrofonu jaki do komputera byłby najlepszy i ewentualne inne programy jakie do tego bym potrzebował.







Drugim programem jaki szukam to coś co da mi możliwość tworzenia dźwięków.

Kiedyś troszkę eksperymentowałem coś na syntezatorze „korg”, jednak rzecz jasna komputer nie ma typowych klawiszy instrumentalnych, zatem nie wiem czy da się tworzyć muzykę bez klawiszy za pomocą programu komputerowego? Tak właśnie bym wolał a z tego co podpatrzyłem w telewizji to chyba istnieje taka szansa.




W temacie tym mam jeszcze jedno pytanie. Zastanawiam się czy jeśli istnieją programy którymi tworzy się muzykę, bez potrzeby posiadania syntezatora, zatem czy jest możliwe że na komputerze będę wstanie mógł wydobyć każdy dźwięk jaki uzyskał bym na syntezatorze?



Jeśli będę potrzebował jeszcze inne programy, lub jest jakiś inny sposób z którego powinienem skorzystać, to będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
Niestety ale program nie jest na Mac os x, jednak jak nic ciekawego nie ma na MAC OS X, to zawsze mogę dokupić Windowsa.



Bardzo dziękuję za każdą opinię.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2012, 17:47 przez naowa, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

proSonica
Małomówny
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:09
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Kraków
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#99396

Post autor: proSonica »

Najlepsze programy na rynku to proTools. Sam pracuję na takim + interfejs I/O 96 z kartą HD2. Całość 22 tys.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat