Ogłoszenie
Studio Nagrań zostało przebudowane i uruchomione w oparciu o najnowsze dostępne skrypty phpBB. W procesie konwersji z dotychczasowej wersji ("by Przemo") mogły wystąpić drobne błędy. W przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek nieprawidłowości proszę informować Administrację.

OprogramowanieIstnieje program modulowania wokalem w czasie rzeczywistym?

Sekwencery, edytory, konwertery, plug-iny

Moderator: fantomasz

Autor tematu
naowa
Nowicjusz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

Istnieje program modulowania wokalem w czasie rzeczywistym?

Post #98251 autor: naowa » 10 cze 2012, 10:27

Już jestem zmęczony daremnymi poszukiwaniami. Bardzo chciałbym uzyskać możliwość modulowania swym śpiewanym głosem w czasie rzeczywistym.
Nie chcę wokalu obrabiać po śpiewie, gdyż potrzebuje tworzyć piosenki, a w trakcie odsłuchiwać wszystko i nagrywać. Potrzebuje olbrzymie możliwości modulowania wokalem. Posiadam Apple -MacBook Pro, i zamierzam zakupić interfejs Apogee Duet 2, no i jakiś mikrofn, monitory....
http://www.djshop.pl/i9350,apogee,apogee-duet-2.html

Myślałem że wydam to 11729 zł. za program Waves Mercury, lecz teraz już nawet nie wiem czy tym programem osiągnę swój cel?

http://www.djshop.pl/k17,software/i7643 ... tive-.html
Nie znam się na temacie, dlatego proszę by ktoś ocenił powyższy program Waves Mercury, lub doradził mi program inny, lepszy, którym osiągnę w czasie rzeczywistym wokalowe efekty i będę mógł nagrywać śpiew.

Dziękuje za pomoc.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST

radek tymecki
Habitué
Kontaktowanie:

Post #98255 autor: radek tymecki » 10 cze 2012, 19:34

co dokładnie chcesz robić z wokalem?
Serwis i naprawy starych sprzętów analogowych radek.tymecki@op.pl

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
naowa
Nowicjusz

Post #98260 autor: naowa » 10 cze 2012, 22:35

radek tymecki pisze:co dokładnie chcesz robić z wokalem?

Ponownie dziękuję Radek Tymecki za chęć udzielenia pomocy.
Otóż ja pragnę tworzyć muzykę i śpiew. Nie chodzi mi o koncertowe występy, ale o takie przenośne studio domowe.
W trakcie śpiewu głos mój musi być nagrywany w czasie rzeczywistym, a w trakcie śpiewu muszę posiadać wyjątkowo wielką możliwość modulowania mym głosem, dodawania efektów, syntezowania wokalu na żywo, itd., itd.
Jestem zielony w temacie, i możliwe że mój plan może okazać się błędny, i mogę z niego w przyszłości zrezygnować,,,,lecz chce spróbować....i to w sposób jak najbardziej profesjonalny w sensie dokonania profesjonalnych muzycznych zakupów...
Podkreślę że bardzo ważna jest dla mnie jak największa możliwość modulacji wokalu, a wręcz w przybliżeniu ( o ile to możliwe ) zamieniania go w głos syntezatora!
Np. fajne efekty ma „TC HELICON VOICELIVE Rack”. Można odsłuchać próbkę tutaj;

http://midi.pl/Naglosnienie-k16/Harmoni ... 12189.html

Jednak jest to duże urządzenie, a ja nie mogę wozić ze sobą dużo sprzętu, a właśnie w mych podróżach chce tworzyć.
Gotów jestem zapłacić więcej, jeśli tylko pojawi się nadzieja na osiągnięcie mojego celu..
Jeśli na tym świecie nic takiego nie ma, zatem z przykrością nie mając wyboru najprawdopodobniej zakupię powyższe urządzenie „TC HELICON VOICELIVE Rack”.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 23:22 przez naowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Jamick
Habitué

Post #98269 autor: Jamick » 11 cze 2012, 7:39

Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 7:41 przez Jamick, łącznie zmieniany 1 raz.
Czymże są chmury
Jeśli nie wytłumaczeniem nieba?
Czymże jest życie
Jeśli nie ucieczką przed śmiercią?

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
naowa
Nowicjusz

Post #98270 autor: naowa » 11 cze 2012, 10:00

Jamick pisze:http://www.youtube.com/watch?v=6LGAyE79nQA

http://www.youtube.com/watch?v=H3_aLI6n ... 3_aLI6noxY

IK Multimedia VocaLive

Dziekuje Jamick za linki.
Mam iPady i iPhony ale wątpię aby system ten mógł nagrywać w czasie rzeczywistym robiąc efekty wokalu itd. Sama juz Cena: 19.99 USD, stawia pytanie dlaczego programy za kilkanaście tysięcy złotych nie posiadają tych funkcji? Ja szukam czegoś bardziej profesjonalnego, co dawało by więcej możliwości i łudzę się że jest taki program tyle że ja go musze znaleźć, dlatego zwróciłem sie o pomoc.

Na razie szukam odpowiedzi czy programem Waves Mercury, osiągnę swój cel?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 10:17 przez naowa, łącznie zmieniany 4 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Zap44
Twardziel

Post #98277 autor: Zap44 » 11 cze 2012, 15:07

naowa pisze:
Jamick pisze:http://www.youtube.com/watch?v=6LGAyE79nQA

http://www.youtube.com/watch?v=H3_aLI6n ... 3_aLI6noxY

IK Multimedia VocaLive

Dziekuje Jamick za linki.
Mam iPady i iPhony ale wątpię aby system ten mógł nagrywać w czasie rzeczywistym robiąc efekty wokalu itd. Sama juz Cena: 19.99 USD, stawia pytanie dlaczego programy za kilkanaście tysięcy złotych nie posiadają tych funkcji? Ja szukam czegoś bardziej profesjonalnego, co dawało by więcej możliwości i łudzę się że jest taki program tyle że ja go musze znaleźć, dlatego zwróciłem sie o pomoc.

Na razie szukam odpowiedzi czy programem Waves Mercury, osiągnę swój cel?

Nie znam się za bardzo na modulowaniu głosu, procesorach wokalnych itp., itd. Muzyki tylko słucham. :smile: Jednak przyglądając się dyskusji, zrozumiałem z tego wszystkiego, że jest potrzebny program/urządzenie, które ma być zdolne modulować głos w czasie rzeczywistym i zapisywać to na bieżąco oraz ma być poręczne (trzeba wziąć to w podróż). Z tego, co wyczytałem tutaj:
http://www.muzykuj.com/aplikacje/ipad/v ... d,351.html
program ten jest zdolny modulować głos w czasie rzeczywistym i zapisać to za pomocą 8-śladowego rejestratora. Więc idąc moim (niekoniecznie poprawnym) tokiem rozumowania, za pomocą programu możemy "zmieniać" głos i na bieżąco go zapisywać.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 18:04 przez Zap44, łącznie zmieniany 1 raz.
"It's more fun to be a pirate than to join the navy." - Steve Jobs, 1982r.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
naowa
Nowicjusz

Post #98282 autor: naowa » 11 cze 2012, 18:32

Dziękuję właśnie już jestem w trakcie zakupywania w appstore
VOCALLIVE, APLITUBE, VOCALIZu LITE.
Przetestuje te programy, ale wydają mi się one nie zaspokoić moich potrzeb. Ja szukam czegoś bardziej zaawansowanego . Lecz bardzo dziekuje za radę, i będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś poinformuje mnie o jakimś innym znalezisku :)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

monophonic
Stary wyga
Kontaktowanie:

Post #98325 autor: monophonic » 14 cze 2012, 1:01

Cześć!

Z jednej strony bardzo podkreślasz, że jesteś "zielony", a z drugiej jeszcze bardziej chcesz rozwiązań "profesjonalnych" i "zaawansowanych"...

Próbowałeś kiedyś podpinać mikrofon do jakiegoś zwykłego multiefektu gitarowego z kontrolerami? Albo chociażby do bardziej rozbudowanego delay'a? Czemu od razu na starcie chcesz mieć sprzęt lub program, który (prawdopodobnie) w ostatecznym rozrachunku wykorzystasz w nikłym procencie..?

T.C. Helicon to kombajn - nie dość, że efektor, to jeszcze harmonizer - generuje dodatkowe głosy do wokalu na podstawie zewnętrznego nazwijmy to "źródła harmonii" (np. gitary) i zadanego mu wewnętrznego programu (głosy męskie, żeńskie, zwierzęce, pojedyncze, wielokrotne, etc...) Ogrom możliwości.

Efektory są głównie dedykowane do danego rodzaju instrumentu, ale w istocie służą do modulowania SYGNAŁU - nieważne czy to jest klawisz, wokal, tam-tam czy mandolina - podpiąć możesz wszystko co się da wpiąć w to urządzenie, czy też program. A jak się "nie da" to skorzystać z jakiejś egzotycznej przejściówki :grin:

Ja pracuję w zasadzie tylko na hardware, rolę komputera ograniczając tylko do rejestracji. Co mogę doradzić od siebie to maksymalną kombinatorykę. Najlepsze efekty - nietuzinkowe, niepowtarzalne, nowe, ciekawe - uzyskuje się na drodze empirycznej, stosując sprzęt ograniczony i niezgodnie z jego przeznaczeniem.

No ale jak to ma się jeszcze zmieścić na cd to ja chyba nie wiem, co może zaspokoić Twoje potrzeby :wink:
Pozdrawiam
AQ

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Jamick
Habitué

Post #98327 autor: Jamick » 14 cze 2012, 7:38

Acha czyli jak za 19,90 to źle ? ..... omg....
Czymże są chmury

Jeśli nie wytłumaczeniem nieba?

Czymże jest życie

Jeśli nie ucieczką przed śmiercią?

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
naowa
Nowicjusz

Post #98328 autor: naowa » 14 cze 2012, 9:15

AQ pisze:Cześć!

Z jednej strony bardzo podkreślasz, że jesteś "zielony", a z drugiej jeszcze bardziej chcesz rozwiązań "profesjonalnych" i "zaawansowanych"...

Próbowałeś kiedyś podpinać mikrofon do jakiegoś zwykłego multiefektu gitarowego z kontrolerami? Albo chociażby do bardziej rozbudowanego delay'a? Czemu od razu na starcie chcesz mieć sprzęt lub program, który (prawdopodobnie) w ostatecznym rozrachunku wykorzystasz w nikłym procencie..?

T.C. Helicon to kombajn - nie dość, że efektor, to jeszcze harmonizer - generuje dodatkowe głosy do wokalu na podstawie zewnętrznego nazwijmy to "źródła harmonii" (np. gitary) i zadanego mu wewnętrznego programu (głosy męskie, żeńskie, zwierzęce, pojedyncze, wielokrotne, etc...) Ogrom możliwości.

Efektory są głównie dedykowane do danego rodzaju instrumentu, ale w istocie służą do modulowania SYGNAŁU - nieważne czy to jest klawisz, wokal, tam-tam czy mandolina - podpiąć możesz wszystko co się da wpiąć w to urządzenie, czy też program. A jak się "nie da" to skorzystać z jakiejś egzotycznej przejściówki :grin:

Ja pracuję w zasadzie tylko na hardware, rolę komputera ograniczając tylko do rejestracji. Co mogę doradzić od siebie to maksymalną kombinatorykę. Najlepsze efekty - nietuzinkowe, niepowtarzalne, nowe, ciekawe - uzyskuje się na drodze empirycznej, stosując sprzęt ograniczony i niezgodnie z jego przeznaczeniem.

No ale jak to ma się jeszcze zmieścić na cd to ja chyba nie wiem, co może zaspokoić Twoje potrzeby :wink:

Dziękuję AQ , Twoja opinia jest bardzo budująca.
Zatem uważasz że w przypadku edycji głosu w czasie rzeczywistym i nagrywaniem go, program Waves Mercury, i inne w świecie programy dostarczą mi o wiele mniejszych możliwości w porównaniu z urządzeniem procesorem wokalowym ; TC HELICON VOICELIVE Rack ?
http://midi.pl/Naglosnienie-k16/Harmoni ... 12189.html

Biorąc pod uwagę dwa powyższe rozwiązania, proszę AQ, wydaj też opinie na temat problemu "latencji"
i prosze odpowiedz czy w przypadku zakupu TC HELICON VOICELIVE Rack, który podobno spełnia również funkcję karty dźwiękowej, konieczne będzie też dokupienie dodtakowego interfejsu; Apogee Duet 2,
http://www.djshop.pl/i9350,apogee,apogee-duet-2.html
Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2012, 9:17 przez naowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

monophonic
Stary wyga
Kontaktowanie:

Post #98376 autor: monophonic » 15 cze 2012, 23:11

naowa pisze:Zatem uważasz że w przypadku edycji głosu w czasie rzeczywistym i nagrywaniem go, program Waves Mercury, i inne w świecie programy dostarczą mi o wiele mniejszych możliwości w porównaniu z urządzeniem procesorem wokalowym ; TC HELICON VOICELIVE Rack ?

Tego nie powiedziałem. Nawet nie znam tych programów.

naowa pisze:Biorąc pod uwagę dwa powyższe rozwiązania, proszę AQ, wydaj też opinie na temat problemu "latencji" i prosze odpowiedz czy w przypadku zakupu TC HELICON VOICELIVE Rack, który podobno spełnia również funkcję karty dźwiękowej, konieczne będzie też dokupienie dodtakowego interfejsu; Apogee Duet 2

Opinia jest taka, że nie miałem nigdy problemu z latencją, bo korzystam z namacalnych instrumentów i urządzeń. Nie wiem jak zachowuje się VOICELIVE Rack, za to jednym ze składów używamy VOICELIVE 2 (podłogowego) i szczerze mówiąc nie udało nam się jeszcze w pełni wykorzystać jego możliwości, bo tych jest naprawdę sporo. A nowicjuszami chyba nie jesteśmy. Rack jest nowszy i oferuje ponoć więcej niż "dwójka", choć w PORÓWNANIU aż tak drastycznie nie odstaje :smile:
Pozdrawiam

AQ

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Oprogramowanie”