OprogramowanieWszystko od zera

Sekwencery, edytory, konwertery, plug-iny

Moderator: fantomasz


Autor tematu
PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

Wszystko od zera

#99543

Post autor: PM7 »

Witajcie, :hi:

Napotkałem problem polegający na tym że nagrywanie na żywo jednej ścieżki już mi nie wystarcza i pomysły czekają w głowie na realizację ,a drugi taki że czasami tak pochachmęcę że przez tydzień nie mogę dojść jak to zagrałem... Potrzebuję więc jakiegoś programu do rejestracji midi, oraz programu do zgrywania i miksowania audio. Na początek nie oczekuję wiele. Chciałbym mieć kilka ścieżek na których dowolnie mógłbym przesuwać i docinać pliki audio, żeby to było w miarę proste w obsłudze i nie wysypywało się. Interesuje mnie zarówno software freeware jak i komercyjny.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#99601

Post autor: PM7 »

Dzięki za pomoc, sam sobie dałem radę odpowiedzieć: Audacity



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#99602

Post autor: timecage »

Ależ do usług.
Audacity do MIDI chyba nie bardzo. Może Samplitude albo Presonus Studio One (ostatnio był za darmo w EiS)? Oba te programy z nadwyżką spełnią Twoje oczekiwania.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

jaclaw
Twardziel
Posty: 621
Rejestracja: 26 lip 2005, 15:41
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: MENELOLANDIA
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: projektant
Zainteresowania: TD,R 25 ,pink floyd
Status: Offline

#99607

Post autor: jaclaw »

iZotope - RX Advanced 2 v2.00.253

masz lukutki wypasik ;)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#99608

Post autor: PM7 »

Do midów nie, ale do audio Audacity jest bardzo przyjemny, prosty przedewszystkim.
jaclaw pisze:masz lukutki wypasik
Nicht verstehen
Ostatnio zmieniony 19 paź 2012, 21:08 przez PM7, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#99609

Post autor: fantomasz »

PM7 pisze:jaclaw napisał/a:
masz lukutki wypasik


Nicht verstehen
Z jacławowego na polski - ten program spełni wszystkie twoje oczekiwania :hi:


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#99703

Post autor: PM7 »

Tak i nagrałem kilka utworów i stwierdziłem co następuje: do rejestracji i miksowania audio Audacity spokojnie wystarcza dla amatora. Jednak po dotychczasowych dokonaniach postanowiłem sobie odpuścić nagrywanie- mało gry, za to dużo ślęczenia przed komputerem przy sklejaniu ścieżek. A gdy obejrzałem sobie nagranie wideo z własnej pracy, to się aż przestraszyłem żenującej pracy ręki na klawiaturze, dlatego postanowiłem skoncentrować się na poprawie umiejętności gry, a w następnej kolejności pomyślę o poprawie warunków sprzętowych, bo wprawdzie efekty pracy były nawet ciekawe, ale jakość dźwiękowa ostatniego nagrania jest bardzo słaba i w sumie nie wiem z czego to wynika bo stosując bardziej chałupnicze metody uzyskiwałem już lepszy dźwięk mimo użycia zintegrowanej karty dźwiękowej, a przy "porządnym" podłączeniu wraz z szumem zniknęła cała głębia dźwięku. :lol:
Ostatnio zmieniony 27 paź 2012, 13:25 przez PM7, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat