OprogramowanieProgram do zapisu MIDI/ nut

Sekwencery, edytory, konwertery, plug-iny

Moderator: fantomasz


Autor tematu
PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

Program do zapisu MIDI/ nut

#101354

Post autor: PM7 »

Potrzebuję programu który będzie mi zapisywał sygnał midi tego co gram, i byłoby wspaniale gdyby potrafił na jego podstawie zapisać nuty.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2013, 22:39 przez PM7, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

monophonic
Stary wyga
Posty: 335
Rejestracja: 08 maja 2009, 2:18
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#101359

Post autor: monophonic »

Potrafi to każdy bardziej sensowny programowy sekwencer. Na pewno każdy zapisuje komunikaty, bo to jego główne zadanie. Ja korzystam od lat ze staruśkiego Cakewalka i jakiś prosty zapis nutowy on też generuje. Zwróć też uwagę na program Guitar Pro.


Pozdrawiam
AQ

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#101385

Post autor: PM7 »

Znalazłem jeszcze ciekawy program Notationcomposer, niestety przeznaczony jest raczej dla doświadczonych kompozytorów. Szukałem czegoś maksymalnie prostego, żeby móc sobie szybko przegrać to co "samo wychodzi" i później móc z tego odczytać samą sekwencję i akordy, bez ustalania tysiąca opcji, a niestety, wszystkie te narzędzia wydają się na tyle skomplikowane że najwygodniejszym rozwiązaniem wydaje się zeszycik i skrobanie ołówkiem. Niestety ilekroć mam styczność z jakimś softwarem to odstręcza mnie to od muzyki. Ustalanie tryliona opcji i klikanie myszką nie ma nic wspólnego z graniem na klawiaturze. :no:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

BM
Niedoświadczony
Posty: 26
Rejestracja: 01 sty 2009, 7:14
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Offline
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#101387

Post autor: BM »

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2019, 22:54 przez BM, łącznie zmieniany 1 raz.


[użytkownik usunął konto]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

autofun
Małomówny
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2014, 22:53
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Maków Podhalański
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#109477

Post autor: autofun »

Temat już dość stary - ale nie znalazłem nic ciekawego na interesujący mnie temat więc piszę tutaj. Ja z kolei chcę drukować interesującą mnie ścieżkę pliku Mid. Użyłem już kilka programów i w każdym napotykam się na ten sam problem - mianowicie użyłem tutaj wymienionego przez Was MuseScore i ogólnie bardzo chwalonego programu do obsługi zapisu nutowego - jest on rzeczywiście bardzo intuicyjny jednak jak i w XG Works czy Cackewalk utknołem w miejscu. "Wklejam" wspomnianą ścieżkę midi do nowego pliku. Otwieram za pomocą MuseSc plik Midi z interesującą nas jedną ścieżką, gdzie jest np partia pianina na dwie ręce w np A durze- a program wczytał wszystko na jednej lini i w dodatku C-dur z masą krzyżyków czy bemoli oraz z nutami na ósmej dodanej :sad:
Nie potrafię dodać klucza basowego. Dodając dodatkową linię program ją ignoruje - (jest pusta) - tak samo sprawa się ma z tonacją.
Proszę o pomoc
Obrazek

Tutaj np chciałbym dodać klucz basowy - by coś dopisać i ustawić właściwą - interesującą mnie tonację

Obrazek
Tutaj próbowałem na wszystkie sposoby. Za piernika nie dam rady dodać klucza basowego.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2014, 20:39 przez autofun, łącznie zmieniany 3 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#109485

Post autor: Belmondo »

Ciezka sprawa, a probowales pytac na forach w/w producentow ?


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

autofun
Małomówny
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2014, 22:53
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Maków Podhalański
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#109490

Post autor: autofun »

Nie. Niestety mój angielski nie jest aż taki dobry :sad:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#109493

Post autor: PM7 »

Hello there,

I've got a problem while using Muse Score (I have the same problem with XG Works and Cakewalk). I put midi track into a new file, and each time when I'm trying to open it with Muse Score, it turns out, that it's not written correctly as eg. A major, any longer, but as a C major with lots of sharps, and both treble and bass parts lines are written in a treble clef.
I cannot for the life of mine, add a bass clef. Each time when I try to add an additional clef, the software ignores it. I cannot set correct key too.
I've been trying to do this with every possible method I noticed, and it's not working.

Pokaleczyłem pewnie ale nie powinni mieć wątpliwości ze zrozumieniem. Odpowiedź powinna być zrozumiała po przepuszczeniu przez Google Translator, jak nie to podaj.

Ew. wypróbuj Anvil Studio, on wytwarza pliki które właśnie w taki sposób są masakrowane przez Muse Score, a interfejs edycji nut jest łopatologiczny. Gorzej że za każdą podstawową funkcjonalność trzeba tam zapłacić 20$, w tym za wydruk nut... choć to ostatnie da się obejść tylko że traci się dużo czasu.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2014, 18:00 przez PM7, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

autofun
Małomówny
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2014, 22:53
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Maków Podhalański
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#109520

Post autor: autofun »

Dzięki :smile:
Nie otrzymałem odpowiedzi - mam nadzieję, że jeszcze. Popróbuję jeszcze Anvil Studio.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat