OprogramowanieIdealny program dla początkującego

Sekwencery, edytory, konwertery, plug-iny

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

jarekz
Niedoświadczony
Posty: 21
Rejestracja: 08 lis 2017, 7:22
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#115318

Post autor: jarekz »

Ostatni post z poprzedniej strony:

LutZek pisze:Ilość dostępnych syntezatorów cyfrowych i ilość czasu jaki trzeba poświęcić by zrobić produkt choć trochę nawiązujący do tego co jest na rynku zdecydowanie podcina mi skrzydła
Jak już wspomniał Belmondo - olewaj nawiązywanie. Rób po swojemu!
LutZek pisze:Niestety - doba ma za mało godzin, by pogodzić wszystkie pasje
A ja mam teraz sporo czasu :P ...bo zostałem zwolniony z firmy po 28 latach ciężkiej pracy. :cry:
No i zacząłem coś tam dłubać w temacie sprzętu grającego. Jak będą wyniki, dam znać.
Belmondo pisze:Mysle, ze rodzaj syntezy dzisiaj jest drugorzedny. Potrzebne sa narzedzia, ktore sa b. proste w obsludze, a zarazem inspirujace muzycznie
Od lat skupiam się w mniejszym stopniu na samej syntezie a w większym na "interfejsie użytkownika". Tu leży klucz do sukcesu lub porażki. Jak chcę zmienić jakiś parametr to ruszam rękę do pokrętła lub pola dotykowego i już zmieniam - a nie przedzieram się przez wielopoziomowe menu.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115321

Post autor: Belmondo »

jarekz pisze:...bo zostałem zwolniony z firmy po 28 latach ciężkiej pracy. :cry:
To co, wrescie mozesz zrobic cos dla siebie, a nie dla innych? Kazdy koniec jest poczatkiem czegos nowego. Po prostu nie zmarnuj tego czasu. Jest crowdfunding, sa dofinansowania, a teraz jest goracy okres w tym wzgledzie. Trzeba brac i zap...lac, a sie oplaci :handup:


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#115341

Post autor: PM7 »

To ja dodam swoje trzy grosze:

Kupując syntezator sprzętowy oczekiwałbym dwóch, a właściwie trzech rzeczy:

-żeby generował dźwięki pełne i głębokie, gdy trzeba soczyste, a nie takie płaskie i papierowe jak wiele nawet drogich syntezatorów, włącznie z Motifem. Nie musiałoby przy tym ich być jakoś bardzo dużo, wystarczyłoby powiedzmy kilkadziesiąt zróżnicowanych, dobrych brzmień i trochę dobrych efektów.

-cała kontrola powinna być na wierzchu, odpowiednia ilość logicznie rozplanowanych pokręteł, być może programowalnych ale niekoniecznie, byleby podczas gdy można było wygodnie wybierać i modyfikać brzmienia. Chodzi o to żeby grać, a nie tracić czas na przekopywanie się przez kwadryliony ustawień i przerywać grę
Krótko mówiąc żeby instrument był przyjemny w użyciu, inspirujący, dobry do gry dla przyjemności, poszukiwania inspiracji itp. Co z tego że syntezator ma miliard ustawień, kiedy korzystanie nawet z ułamka jest uciążliwe.

-taki syntezator nie musiałby mieć klawiatury, wystarczyłaby możliwość podłączenia klawiatury, w tym także 88-klawiszowej. W ten sposób mógłbym sobie wybrać taką klawiaturę jaka mi odpowiada, w moim przypadku 88 doważonych klawiszy. Większość syntezatorów z klawiaturami ma kiepskie klawiatury synth action, co przeszkadza tym którzy opanowali jakąś dobrą technikę na fortepianie, a także tym którzy się jej uczą.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115344

Post autor: Belmondo »

O i masz jak na dloni recepte na dobry syntezator.
Nawet najwieksi polegli na jednym badz dwoch, a nawet trzech naraz cechach z powyzej, wiec jest ogromne pole do popisu.

Ja bym jeszcze dorzucil sterowanie cyfrowe.

To z czym mozna miec problem to jakosc toru syntezy, bo tu trzeba miec niemale doswiadczenie i kilka(set) obwodow zbudowac zeby dojsc do tego wlasciwego.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#115347

Post autor: PM7 »

Czyli pewnie przydałyby się pieniądze na jakiś zespół projektowy, może więc lepiej byłoby zacząć od czegoś prostszego do zaprojektowania i tańszego do wyprodukowania?

Coś oryginalnego, prostego, ładnie brzmiącego.
Mam taki pomysł, żeby zrobić coś na kształt gryfu gitarowego podwójnej długości- to byłaby obudowa, do zawieszenia na pasku na szyi. Pod prawą ręką mikroklawiaturka 1-2 oktawy, powyżej trochę pokręteł do jakichś modulatorów czy coś, polifonia wystarczyłaby bardzo ograniczona. Wyżej pasek do płynnej regulacji wysokości tonu, albo dwa, jeden do wysokości, drugi do modulacji. Grunt żeby to dobrze brzmiało, zabierasz taki "Synthar" ze sobą, podłączasz słuchawki, idziesz przez miasto czy jedziesz autobusem i sobie grasz. Na koncertach pewnie też ktoś by tego użył bo fajnie by wyglądało.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115348

Post autor: Belmondo »

Crowdfunding i/lub dotacje unijne.

Obudowa, galki i jakas wajha albo wstega sa najprostsze z tego wszystkiego. Z syntezy najszybciej jest zrobic software'owa (i bedzie miala najwieksze mozliwosci), dodac analogowe filtry i voila.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#115350

Post autor: PM7 »

2 miesiące pracy inżyniera na Zachodzie i sam sobie zarobi dotację bez śledzenia i uwalania przez polskich urzędników.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115351

Post autor: Belmondo »

Nie musisz w ogole miec stycznosci z urzednikami, sa firmy, ktore wszystko zalatwiaja za Ciebie, wnioski itd za procent z dotacji. Sa skuteczne.
Dotacje maja ta zalete, ze nie musisz sie publicznie dzielic z nikim szczegolami projektu. Jesli Twoj pomysl jest relatywnie szybki w realizacji, to niestety jest zawsze ryzyko, ze ktos ten pomysl zwyczajnie ukradnie i zrealizuje zanim zbierzesz kase w crowdfundingu.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#115354

Post autor: PM7 »

Miałem na myśli to, że od paru lat urzędnicy dość mocno się przyglądają projektom i sposobowi wydatkowania dotacji, a w praktyce funkcjonuje u nas domniemanie winy, zwłaszcza gdy jesteś zbyt biedny i słaby żeby skutecznie z nimi walczyć.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115357

Post autor: Belmondo »

Zgadza sie, przez nieuczciwosc garstki prowadzi sie obecnie prl-owska polityke podejrzewania wszystkich o wszystko, ale nie trzeba sie tym martwic przy zlecaniu firmie, ktora ma interes w tym aby dofinansowanie przeszlo. Warto sprobowac.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

jarekz
Niedoświadczony
Posty: 21
Rejestracja: 08 lis 2017, 7:22
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#115370

Post autor: jarekz »

To ekstra że zawiązała się jakaś dyskusja.
Dotacje dotacjami, a ja kombinuję wyłącznie nad techniką. Co by tu zbudować żeby miało sens?...
Ostatnio myślałem nad czymś takim:
- maksymalnie prosty jednogłosowy syntezator analogowy "dla mas"
- 1 VCO + VCF + VCA
- jakieś 15 pokręteł i 5 przełączników
- sterowanie torem syntezy: analogowe (brak pamięci)
- aczkolwiek bloki sterujące (klawiatura, LFO, generator obwiedni) byłyby zrealizowane cyfrowo
- klawiatura dotykowa 1,5 oktawy + wejście MIDI
- koszt elementów z obudową włącznie: poniżej 60...100zł
- cena końcowa: 250zł?
Chętniej bym zbudował coś cyfrowego, tyle że ludzie jak słyszą słowo "analog" to sikają po nogach :wink: . I jest to pewien argument za układem analogowym.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115372

Post autor: Belmondo »

Moja rada jest taka aby osadzac kazdy projekt w realiach finansowych, co dotyczy rowniez finansowania, bo przeciez Twoj czas kosztuje i z czegos musisz zyc.
Imho rozeznaj sie czy masz szanse konkurowac z tanimi analogami ktorych jest lekki wysyp obecnie na rynku. Startujac bez brandu starrtujesz z dalszej pozycji w peletonie.
Przy bardzo niskich cenach zawsze bedziesz mial problem z zywotnoscia czesci, co moze negatywnie wplywac na Twoja marke. Stracic wizerunek, ktory dopiero jest budowany, jest bardzo latwo, to moze byc doslownie jeden strzal.
To fakt, ludzie sikaja po nogach, ale zawsze mozesz zrobic synteze cyfrowa (software) i tor audio analogowy i bedziesz mogl uzywac pelnoprawnie slowa analog. Albo slowa hybryda, co dzisiaj wcale zle nie brzmi.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat