Rock ProgresywnyRiverside

Droga do Rocka Elektronicznego

Moderatorzy: fantomasz, yeske

Awatar użytkownika

Autor tematu
JotDe
Beton
Posty: 780
Rejestracja: 19 cze 2004, 0:35
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: belfer
Zainteresowania: astronomia i muzyka
Kontakt:
Status: Offline

Riverside

#81731

Post autor: JotDe »

ich ostatni krążek ADHD jakby odbiega stylistycznie od poprzednich, jest inny, ostrzejszy i nie brak w nim smaczków dla wielbicieli elektronicznych brzmień, wszak klawiszowca mają przedniego ;)


Jacek D.
--
Astronomia i Muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#81736

Post autor: wojcik2202 »

JotDe pisze:dla wielbicieli elektronicznych brzmień
A propos el brzmień , lider naszej rodzimej supergrupy progresywnej czyli mój immienik Duda kiedyś w Teraz Rocku podkreślił iż jego horyzonty muzyczne zachaczają rock elektroniczny, Mariusz Duda opowiadał,że swego czasu wsłuchiwał się w audycje Jerzego Kordowicza i przyznał się do fascynacji twórczościa Tangerine Dream , do dziś Mariusz ma duży sentyment do tego albumu.........
:hi:
http://www.youtube.com/watch?v=eq_d0DKqyos
Ostatnio zmieniony 01 gru 2009, 23:10 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Azeroth
Twardziel
Posty: 666
Rejestracja: 09 sie 2005, 9:55
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#81741

Post autor: Azeroth »

Zespół praktycznie nie znany dla polskich mas, a jest bardzo dobrze rozpoznawalny za granicą. Cudze chwalicie...



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
JotDe
Beton
Posty: 780
Rejestracja: 19 cze 2004, 0:35
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: belfer
Zainteresowania: astronomia i muzyka
Kontakt:
Status: Offline

#81783

Post autor: JotDe »

7 grudnia premiera ich DVD z Łodzi :)


Jacek D.
--
Astronomia i Muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

rzeszo
Niedoświadczony
Posty: 41
Rejestracja: 03 mar 2005, 19:44
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#81858

Post autor: rzeszo »

Riverside. Obecnie jeden z niewielu polskich zespołów które naprawdę lubię. Nie od razu zostałem oczarowany, ale po jakimś czasie okazało się że wielkim błędem było nie poświęcenie zespołowi należytej uwagi.
Mariusz Duda to obecnie najlepszy wokalista rockowy jakiego słyszałem. Często Riverside porównuje się do Porcupine Tree, choć nie do końca to podobieństwo jest widoczne. Ta cecha która we wczesnym PT bardzo mi się podoba, jest obecna również w twórczości Riverside - dużo pięknych, "marzycielskich" melodii. Jak dla mnie Mariusz Duda jest lepszym wokalistą od Stevena Wilsona, poza tym jak trzeba, potrafi zaśpiewać ostro, niemal metalowo. Do tego, jak On śpiewa po angielsku! Ja bynajmniej ze słuchu nie wiedziałbym że to Polak. Nie brakuje w ich muzyce "malowniczych" solówek, co zawsze w takiej stylistyce bardzo mi się podoba.

Co do płyt. Do tej pory najbardziej lubię debiut - "Out of Myself". Objawienie na polskiej scenie rockowej. Dużo spokojnych klimatów, wyżej wspomnianych "marzycielskich" melodii, pięknych melodii. Zdecydowanie najspokojniejsza ich płyta. Najbardziej odpadam przy "In Two Minds" i "OK".

"Second Life Syndrome". Zdecydowanie bardziej rockowa, niż debiut. Nastrój również rewelacyjny. Mnóstwo tu bardziej czadowych fragmentów, co dla jednych będzie zaletą, dla innych wadą. Wspaniałe "Conceiving You" i utwór tytułowy, ze świetną partią solową w ostatniej części.

"Rapid Eye Movement". Tu muszę się przyznać, że jeszcze za dobrze nie znam. Dlatego nie mogę się wypowiedzieć.

"Anno Domini High Definition". Muzyka zupełnie inna, niż na całej wcześniejszej trylogii. Dla jednych płyta rewelacyjna i przełomowa, dla innych Riverside stracił to "coś". Zdania są bardzo podzielone. Mnie tej płyty słucha się bardzo przyjemnie, to chyba mój ulubiony album po debiucie. Tylko 5 utworów, ale zagranych i zaśpiewanych tak, że słucham tego albumu zawsze w całości. Bardzo duża dynamika całości, tylko utwór "Left Out" przypomina wcześniejsze dokonania. Mnie najbardziej rozwalił "Hybrid Times" :].

Poza tym chcę napisać, iż byłem we wrześniu na koncercie Riverside. Po tym koncercie jestem całkowicie przekonany do tego co napisałem na początku. Panowie grają tak, że nie można się do czegokolwiek przyczepić. Do tego nie popadają w gwiazdorstwo, mimo iż są najbardziej znanym polskim zespołem rockowym za granicą. Bardzo skromni ludzie, po prostu grają muzykę najlepiej jak potrafią. Jak wspomniał wokalista na tym koncercie, w stylu Piotra Kaczkowskiego - "minimum słów, maksimum muzyki". Do tego kiedy ruszała trasa koncertowa promująca najnowszy album, bodajże dwa koncerty w Holandii zostały wyprzedane !!!. Okazuje się, że polskie zespoły nie grające ekstremalnego metalu, również mogą odnieść sukces za granicą i wielu ludzi może się dowiedzieć o naszej scenie muzycznej. Zawsze cieszy mnie, kiedy widzę anglojęzyczne opinie o płytach zespołu i mnóstwo pozytywów w nich...
wojcik2202 pisze:Mariusz Duda opowiadał,że swego czasu wsłuchiwał się w audycje Jerzego Kordowicza i przyznał się do fascynacji twórczościa Tangerine Dream , do dziś Mariusz ma duży sentyment do tego albumu.........
W najnowszym Teraz Rocku, Duda odpowiedział na pytania czytelników, łącznie 4 strony. Wspomina tam również o swojej fascynacji klasyczną elektroniką, w tym także muzyką Klausa Schulze, Vangelisa i Jarre'a. Fajną sprawą było wspomnienie o swojej wczesnej fascynacji tworzeniem eksperymentalnych, bezkompromisowych utworów elektronicznych :).
Ostatnio zmieniony 07 gru 2009, 12:25 przez rzeszo, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

zabapinkfloyd
Doświadczony
Posty: 88
Rejestracja: 12 paź 2017, 9:26
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#114646

Post autor: zabapinkfloyd »

2003 - OUT OF MYSELF - Reality Dream Trilogy BOX 2011
2005 - SECOND LIFE SYNDROME - Reality Dream Trilogy BOX 2011
2005 - VOICES IN MY HEAD - EP - Reality Dream Trilogy BOX 2011
2007 - RAPID EYE MOVEMENT - Reality Dream Trilogy BOX 2011
2008 - REALITY DREAM - Limited Edition
2008 - SCHIZOPHRENIC PRAYER - EP
2009 - ANNO DOMINI HIGH DEFINITION
2011 - MEMORIES IN MY HEAD - EP
2013 - SHRINE OF NEW GENERATION SLAVES - Limited Edition
2015 - LOVE, FEAR AND THE TIME MACHINE - Limited Edition
2016 - EYE OF THE SOUNDSCAPE

Ostatniej płyty Lost 'n' Found - Live in Tilburg jeszcze nie słuchałem ale jestem bardzo jej ciekawy.
Co do wszystkich poprzednich to są na bardzo wysokim poziomie - polecam wydawnictwa rozszerzone w których jest dużo więcej materiału. Płyta EYE OF THE SOUNDSCAPE daje nowe spojrzenie na zespół i ich możliwości.
Zdecydowanie polecam zapoznać się z cała twórczością zespołu.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat