Nowi członkowie forumWitam

Właśnie zarejestrowałeś się na forum? Opowiedz nam o sobie...

Moderator: fantomasz

Regulamin forum
:hi:
W tym miejscu nowi użytkownicy Forum mogą się przywitać i przedstawić pozostałym użytkownikom. Raczej nie prowadzimy tutaj zbyt żywiołowych dyskusji...

Autor tematu
Grzegorz S.
Małomówny
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2013, 16:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Hrubieszow/London
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

Witam

#103748

Post autor: Grzegorz S. »

Nazywam się Grzegorz Świątkowski. Moje najdalsze wspomnienia związane z muzyka elektroniczna sięgają końca lat 70', kiedy jako kilkuletnie szczenie, zafascynowałem się tajemniczą muzyką, która była ilustracją muzyczną dla informacji w dzienniku telewizyjnym informującymi o podboju kosmosu. Po latach "odkryłem" że owe fascynujące dźwięki pochodziły z płyty TD "Phaedra". Dzięki ojcu szybko poznałem JMJ ale to TD zawładną moja wyobraźnią. Oczywiście namiętnie słuchałem audycji Jerzego Kordowicza i dzięki temu jestem w posiadaniu 4 zeszytów pamiętnego Moogazynu w którym pierwszy raz mogłem dowiedzieć się czegoś konkretnego o historii TD a zwłaszcza o ich instrumentarium. Kocham analogi bo prawdziwy syntezator musi mieć gały na wierzchu. Album który uważam za najlepszy w historii (pop) el-muzyki to bezwzględnie "Rubicon" ( potem było już tylko gorzej, ostatni album studyjny który słucham to Le Parc), "Phaedra" jest na drugim miejscu. Czego słucham, tradycyjnie jak większość klasyki TD,KS,Vangelis,JMJ,IT (Kraftwerk mnie nie opetał) Redshift, RMI, Ramp,Under the Doome itp, dużo ambientu, zaczynając od Eno, szczególną atencją otaczam albumy nagrane z Harold'em Budd'em oraz bardziej współczesnych np. Robert Rich. Lubię też wybrane utwory z klasyki muzyki elektronicznej np. polskiej Włodzimierza Kotońskiego. Ostatnim moim odkryciem jest TONTO's

pozdr.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Zap44
Twardziel
Posty: 592
Rejestracja: 06 sie 2010, 0:26
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#103768

Post autor: Zap44 »

Witamy! :hi:


"It's more fun to be a pirate than to join the navy." - Steve Jobs, 1982r.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat