Audio Hi-FiSprzęt Hi-fi do 5 tysięcy.

Wymiana poglądów dotyczących sprzętu, na jakim (nie) warto słuchać dobrej muzyki oraz technologii zapisu dźwięku.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon

Awatar użytkownika

Autor tematu
asik76
Stary wyga
Posty: 221
Rejestracja: 15 paź 2006, 18:34
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: POLSKA
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

Sprzęt Hi-fi do 5 tysięcy.

#94330

Post autor: asik76 »

Panowie, doradźcie co za taką kwotę kupię. Potrzebny odtwarzacz cd , amplituner i 2 kolumny. Wyjscie na dużego jacka. RAdio nie musi być.
Czy coś z Harmana , Marantza albo Denona da się za tyle kupić, jeśli nie to co innego?
Pozdrawiam



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#94331

Post autor: timecage »

Po co amplituner, skoro radio nie musi być? :D

Za 5 tysięcy mona kupić znakomity, naprawdę znakomity sprzęt używany + nowe kolumny.

No ale skoro wspominasz już o denonach i jego kolegach, to na przykład

http://allegro.pl/denon-pma-710-dcd-710 ... 60354.html

wydaje się niezłym wyborem. Wypadałoby oczywiście odsłuchać przed zakupem, ale JBL to solidna marka.
Ewentualnie jeszcze

http://allegro.pl/denon-pma-710-dcd-710 ... 56827.html

jeśli ktoś woli kolumny Dali Concept.
No i jeszcze

http://allegro.pl/denon-pma-510-dcd-510 ... 56870.html

jest niezłym zestawem. Kolumny HECO Victa posiadam sam (tyle, że mniejsze) i mogę ręczyć za ich znakomity dźwięk. No ale nigdy nie wiadomo jak zagrają z tym konkretnym wzmacniaczem :)
Ostatnio zmieniony 15 paź 2011, 20:35 przez timecage, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
asik76
Stary wyga
Posty: 221
Rejestracja: 15 paź 2006, 18:34
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: POLSKA
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#94333

Post autor: asik76 »

Nie musi być nowy, bo wspominałeś też o używanym i o nowych kolumnach.
Jeśli używany, to z czego wybierać? Mam dylemat, a chcę sobie kupić coś aż do grobowej dechy , hehe.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2011, 21:33 przez asik76, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#94336

Post autor: timecage »

No z używanymi i grobową dechą różnie. Niestety na używane nie ma gwarancji, więc jak ma się pecha to bywa źle :P.
Nad składaniem dobrego zestawu z używek trzeba by długo siedzieć, czytać opinie, szukać informacji o sprzęcie. Trudno coś poradzić ot tak z natychmiastowa.

Mogę rzucić, tak trochę z pobieżnego na aukcje rzutu okiem, zestaw podobny do mojego, z którego jestem wybitnie zadowolony:
http://allegro.pl/heco-victa-301-nowosc ... 46305.html
http://allegro.pl/yamaha-cdx-590-pro-bi ... 78368.html
http://allegro.pl/yamaha-ax-596-pilot-s ... 89978.html

Wszystko niestety rzecz gustu, farta, wyczucia, wiedzy i dobrej marki :)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#94675

Post autor: Belmondo »

Denon to jest masowka- unikac. Zaczynac od Marantza z w/w.
Najlepiej wszystkiego wczesniej posluchac.
Amplituner jest niepotrzebny, lepiej czesc kasy przeznaczyc na lepszej jakosci glosniki/wzmacniacz + ew. jakies rozsadne ustroje akustyczne.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#94687

Post autor: timecage »

Twoje porady Belmondo są jak zawsze słuszne, ale ich forma zupełnie nieodpowiednia.
Takimi suchymi stwierdzeniami można dowolną osobę, która nie bardzo wie w czym rzecz, wyłącznie zniechęcić.

Denony podałem jako przykład - szczególnie, że pytająca o nim akurat wspomniała. Aplituner akurat wiele osób myli z właściwym wzmacniaczem - autor wątku zresztą wspomniała, że radio niepotrzebne.
Wspomniałem też zresztą, że odsłuchać trzeba i dobierać ostrożnie. Ale jeśli ktoś chce zestawi hi-fi stereo 'po prostu', to też nie jest to nic złego. I wtedy Denon też nie będzie aż takim straszliwym wyborem. :hi:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#94689

Post autor: Belmondo »

timecage pisze:Ale jeśli ktoś chce zestawi hi-fi stereo 'po prostu', to też nie jest to nic złego. I wtedy Denon też nie będzie aż takim straszliwym wyborem. :hi:
Nie zgodzam sie z tym stwierdeniem. Jesli ktos chce cos 'po prostu' to wtedy idzie do sklepu i po prostu kupuje, nie pytajec wczesniej o nic. Zakladam, ze jak ktos tu pyta to chce wybrac jak najlepiej, ew. chce rozsadnie wydac pieniadze i szuka wskazowek, a Denon niestety to niska polka (cos ala kiedys Technics) i taka propozycja to jest po prostu- idz do sklepu i kup co tam beda mieli.
A tak przy okazji. Od yamahy tech bym sie trzymal z dala.

Druga sprawa- pisanie elaboratow na ten temat, zamiast suchych stwierdzen, moze zrobic komus, kto nie wie w czym rzecz, jeszcze wiekszy metlik w glowie (nie wspominajac o tym, ze mozna napisac glupot, co na forach sie czesto zdarza- to ogolna uwaga, nie odnosze sie do powyzszego). Poza tym, przeciez nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie kupowal czegos, co kto mu poradzil na forum, bo sie komus podoba. Taki sprzet jak wiele innych rzeczy jest kwestia indywidualnych preferencji i dlatego w tym przypadku nalezy tylko kogos nakierowac od czego ma zaczac (ew. od czego ma zaczac zdobywac dalsze informacje), a nie rozpisywac sie (a juz w ogole podawanie konkretnych modeli to kompletna pomylka) i doradzac byle co, a Denon, to jest wlasnie byle co.

Moja forma wynikla z pospiechu.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#94692

Post autor: timecage »

No to trzymaj się od Yamahy z daleka. Moja się na to nieźle uśmiała :listen:

Oczywiście, że wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji - tak samo jak Twoja awersja do Denonów. Sam je niespecjalnie lubię, ale coś w sobie muszą mieć, skoro masa ludzi je kupuje - na przykład reklamę, podobnie jak Windows :grin:

Podsumowując więc: Belmondo poleca Marantze, ja od siebie polecam JVC K2, Yamahy i NADy. Nieszczęsne Denony już pomińmy.
Oczywistym jest, że niekoniecznie dobry producent zawsze zrobi dobry model wzmacniacza. Dlatego każdy z takich Marantzów, Yamah i JVC trzeba indywidualnie przesłuchać i sprawdzić.

Co do kolumn to ja niezmiennie polecam HECO - brzmią przepięknie jak na swoją cenę a i wykonanie mają niezgorsze.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#94698

Post autor: Belmondo »

Absolutnie nigdzie nie napisalem, ze polecam Marantze. Bo nie polecam. Napisalem, ze nalezy zaczynac od tej "polki".
To ze masa ludzi kupuje Denony swiadczy tylko i wylacznie o udanym marketingu, a nie o tym, ze cos jest dobre. Tak samo jak kiedys mnostwo ludzi zaczelo kupowac windowsy mimo istnienia na rynku wielokrotnie stabilniejszych i przyjazniejszych systemow. Ludzie zazwyczaj sugeruja sie cena i to skrzetnie wykorzystuje wiekszosc producentow. A im produkt tanszy tym gorszy- tu nie ma cudow, na czyms producenci oszczedzaja.
Denon yamaha i jvc produkuje produkty masowe dbajac o odpowiednio wysoka sprzedaz a nie o jakosc produktu.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

yeske
Zweryfikowany
Dyżurny Inżynier
Posty: 4257
Rejestracja: 29 mar 2004, 12:53
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Jarek Wiktorowicz
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze |'|, Tangerine Dream |'|
Zawód: Inżynier elektronik
Zainteresowania: Muzyka Elektroniczna, aktywność fizyczna, literatura S-F, podziwianie piękna, dłubanie w nosie
Płeć:
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

#94712

Post autor: yeske »

Co powiecie o H/K ?


Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

phaedra
Habitué
Posty: 4029
Rejestracja: 10 wrz 2005, 19:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Toruń
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze
Zawód: pełnomocnik
Zainteresowania: muzyka, historia, sztuka
Płeć:
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

#94715

Post autor: phaedra »

OK, a co byście polecili do 5 000 PLN i niżej w zestawie : gramofon, odtwarzacz CD, wzmacniacz i amplituner oraz kolumny ?



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#94734

Post autor: Belmondo »

Panowie, poczytajcie sobie branzowe czasopisma. Temat jest tak szeroki, ze wykracza poza ramy forum. H/K to byla kiedys fajna firma, ktora robila calkiem fajne zabawki, ale zaczeli schodzic pod strzechy. Trzeba tez miec na uwadze przy wyborze uzywanego kilku(nasto)letniego sprzetu, ze rozwiazania tam zastosowane, ktore kiedys byly szczytem osiagniec dzis sa powszechnie dostepne w sprzecie z nizszej polki. Ale nawet najlepsze pomysly mozna zepsuc kiepskim wykonaniem badz kiepskimi czesciami (co jest szczegolnie typowe dla masowki). Dlatego warto sobie posluchac, a nie opierac sie na tym co ktos napisze na forum. Warto tez poswiecic troche czasu na rozszerzenie wiedzy, poczytac, pochodzic troche po salonach i posluchac, mozna lepiej w ten sposob zaoszczedzic pieniazkow, a i dowiedziec sie czegos.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

musman76
Habitué
Posty: 1181
Rejestracja: 28 wrz 2009, 15:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z Polski.
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#94738

Post autor: musman76 »

Belmondo pisze: H/K to byla kiedys fajna firma, ktora robila calkiem fajne zabawki, ale zaczeli schodzic pod strzechy.
He, he - ciekawe, co by na to powiedzieli właściciele Range Roverów (w których montowane są głośniki H. K.), płacący za te auta około 70 tys. funtów.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#94741

Post autor: Belmondo »

I to najlepszy przyklad jak mozna jechac na marce nie robiac nic :wink: . Oni nie maja wielkiego pojecia o glosnikach. O wzmacniaczach owszem. Nadal tez ogarniaja "wysoka polke". Z jakim efektem to aktualnie nie wiem za bardzo bo stracilem kontakt z firma kilka lat temu. Jednak od kiedy sprzet projektuja ksiegowi a nie inzynierowie (to jest naturalna kolej rzeczy, kiedy sie schodzi na najnizszy rynek) zawsze to sie zle konczy- inaczej- nie znam przykladu kiedy skonczylo sie to dobrze :). Samchod jest o tyle szczesliwym "rynkiem" bo statystycznie sluczacze sa mniej wymagajacy (znaczy oni sa wymagajacy, ale im wystarczy jak sie rzuci znana nazwe) a i duzo prosciej jest sprostac akustyce samochodu.
Jak jest teraz- trzeba troche poczytac.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

karol232
Małomówny
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2011, 18:30
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: 32-500
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#94742

Post autor: karol232 »

Wręcz przeciwnie Belmondo , wręcz przeciwnie .Nie należy czytać tylko słuchać. Słuchać sprzętu w dobrym sklepie , zabrać ze sobą max 3 płyty wcześniej wybierając fragmenty o duzym przekroju częstoliwości i słuchać brzmienia sprzętu . Różnice są olbrzymie , w szczególności jeśli chodzi o kolumny , temat rzeka , nie da się pisać co jest lepsze co gorsze , to sprawa mocno indywidualna.
Osobiście mam wzmacniacz Denona (11- letni) własnie , wg mnie brzmi świetnie. Porównywałem go ostatnio w sklepie do Yamahy , Marantza i Rotela i tylko Rotel wg mnie zagrał troszke lepiej .Sam sprzedawca przyznał że wymiana byłaby bezsensu .
Ogólnie polecam słuchać słuchać słuchać .Dopiero wtedy można SAMEMU coś wybrać.
BTW "branżowe" czasopisma należy traktować jako informacje o tym co jest na rynku bo co autor recenzji rozumie przez "suchy analityczny bas" ??? .Kiedy ja kupowałem też czytałem i okazało sie że to co dwie lub trzy czasopisma uważały za najlepsze dla mnie okazało się najgorsze .Do dziś ciesze się że nie kupiłem w ciemno :)
Powodzenia w poszukiwaniach najlepszego dla CIEBIE sprzętu a co za tym idzie dźwieku :)


Karol

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#94743

Post autor: Belmondo »

karol232 pisze: BTW "branżowe" czasopisma należy traktować jako informacje o tym co jest na rynku bo co autor recenzji rozumie przez "suchy analityczny bas" ???
Dokladnie to mialem na mysli. Te wszystkie slowotoki nalezy oczywiscie filtrowac.
Nalezy tez szczegolna uwage zwracac na artykuly sponsorowane.

Co do odsluchiwania, warto poprosic sprzedawce o zestawienie najlepszego zestawu jaki ma i uzywac go jako referencji przy odsluchu zestawow w swojej kategorii cenowej. Dobrze tez poprosic o jakies plytki referencyjne, ew. przyniesc swoje (ale nie wg tego co uwazamy, ze dobrze brzmi, tylko to co jest powszechnie uznane za dobrze zrealizowane). Taka metoda bardzo szybko weryfikuje jakosc niektorych marek i niektorych plytek.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

KAM TD
Niedoświadczony
Posty: 43
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: WAłBRZYCH
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: TECHNIK ENERGETYK
Zainteresowania: MUZYKA,RAJDY SAMOCHODOWE
Status: Offline

#94762

Post autor: KAM TD »

Mam w planach zmianę sprzętu (mój technics classAA ma ponad 20 lat ) Planuje kupic HK 3490-amplituner 2kanałowy.
Fajnie to gra szczególnie niskie i średnie tony , ładny design.
Co do DENONA to porównywałem model o podobnych parametrach do mojego starego technicsa i bym się nie zamienił.
Faktycznie księgowi a nie inżynierowie mają decydujący głos, z drugiej strony po co w dobie ipodów sprzęt o wysokich parametrach skoro 3/4 świata słucha muzyki z mp3 w telefonach i innych gadzetach.
Na konwencjonalny sprzęt WZMACNIACZ +CD mało kto się decyduje.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

alpha1
Stary wyga
Posty: 273
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:36
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Głogów
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: posiadam
Zainteresowania: muzyka,marynistyka,literatura,
Status: Offline

#94763

Post autor: alpha1 »

KAM TD pisze:Faktycznie księgowi a nie inżynierowie mają decydujący głos, z drugiej strony po co w dobie ipodów sprzęt o wysokich parametrach skoro 3/4 świata słucha muzyki z mp3 w telefonach i innych gadzetach.
Na konwencjonalny sprzęt WZMACNIACZ +CD mało kto się decyduje.
Ja bym się nie zastanawiał ani chwili nad takim zakupem gdybym oczywiście posiadał na to kasę :oops: ,oraz gdybym w mieszkaniu miał swój własny, zaciszny kącik i nie byłbym zmuszony słuchać muzyki w pracy lub na ulicy.


alpha1

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

yeske
Zweryfikowany
Dyżurny Inżynier
Posty: 4257
Rejestracja: 29 mar 2004, 12:53
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Jarek Wiktorowicz
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze |'|, Tangerine Dream |'|
Zawód: Inżynier elektronik
Zainteresowania: Muzyka Elektroniczna, aktywność fizyczna, literatura S-F, podziwianie piękna, dłubanie w nosie
Płeć:
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

#94767

Post autor: yeske »

Jakiś może rok temu kupiłem na ebay'u za w sumie śmieszne pieniądze (nie pamiętam dokładnie, ale całość wyniosła mnie chyba jakoś nie więcej niż 1,5 kPLN) taki sprzęt:
- H/K AVR 3000 (amplituner 5.1)
- H/K DVD 30
- H/K HKTS 7 (głośniki 5.1, aktywny subwoofer)
Są to modele sprzed ładnych paru lat. Do tego mam stare słuchawki, Sennheiser oczywiście, nie pamiętam modelu.

I co? Dla mnie, czyli kogoś, kto chce posłuchać w spokoju muzyki w bardziej niż przyzwoitej jakości, a jednocześnie nie mającego na punkcie jakości i wyimaginowanych parametrów kompletnego pie*dolca, jest to zestaw w pełni satysfakcjonujący. Dlaczego? Bo... bo jego brzmienie jest wyjątkowo miłe dla ucha, ot co! Mocny środek, wyrazista góra, bardzo miły i głęboki bas. Duży zapas mocy (jak zawsze u Harmana) nie pozwala na przesterowanie piecyka, gra zawsze czysto i poprawnie. Do tego możliwość kombinowania z liczbą zasilanych głośników oraz niezależna regulacja poziomu sygnału w każdym z sześciu kanałów zapewnia dodatkową zabawę z dźwiękiem.
Czy gdybym wydał dziesięć razy więcej na sprzęt, miałbym dziesięciokrotnie większą satysfakcję?
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011, 15:56 przez yeske, łącznie zmieniany 1 raz.


Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1346
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#95078

Post autor: Lord Rayden »

Sprzęt HiFi to temat rzeka :) . Ja poszedłem obecnie w nietypowy :
- Roksan Kandy k2 (wzmacniacz)
- Beresford Caiman DAC (przetwornik C/A)
- Monitor Audio GX 20 (kolumny)
- słuchawki Beyerdynamic DT770 PRO
Od wielkich ;) dostawców pozostał mi stary CD Pioneer PD-S 505. Nie wiem na co go zmienię, jak padnie. Teraz pliki FLAC rządza a nie płyty ale płyt mamy zwykle sporo.

Z H/K ostatnio pojawił sie ciekawy wzmacniacz z DSP (Digital Signal Processor), który może poprawić nam akustykę pomieszczenia.

Ogólnie zachęcam do wybierania wzmacniaczy i odtwarzaczy od mniej znanych firm a jest tego sporo - Roksan, Exposure, Luxman, Goldenote, Music Hall.


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat