Wydarzenia, koncertyAMBIENT 2012

Masz najświeższe informacje o ciekawym wydarzeniu, koncercie - podziel się nimi z innymi!

Moderatorzy: fantomasz, monsoon

Awatar użytkownika

Autor tematu
smith
Habitué
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2004, 1:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: planeta Ziemia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

AMBIENT 2012

#97707

Post autor: smith »

Ambient 2012 w Gorlicach zapowiada się dość ciekawie:

13.07.2012

XANADU
AGRESSIVA '69
HARALD GROSSKOPF / AXEL HEILHECKER

14.07.2012

VOICES OF THE COSMOS
MICHAŁ JACASZEK
CHRISTIAN FENNESZ


Obrazek

A ja przy okazji świętuję 1000-ny post na forum :dance:


::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

DigitalSWorld
Twardziel
Posty: 540
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:41
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poland
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#97716

Post autor: DigitalSWorld »

Z tego co widać Gorlice zmieniają profil muzyczny na bardziej "agresywny".
Dobrze to czy źle?



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
smith
Habitué
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2004, 1:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: planeta Ziemia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#97718

Post autor: smith »

Hmmm, Fenesz i Jacaszek wprost zieją agresją ;) . Mnie tam się podoba takie przemieszanie i niejednostajność klimatów, troche byłoby nudnawo gdyby cała impreza snuła się niczym ambienty Biosphere, a tak Xanadu ma szansę wyrwać ludzi z krzeseł (pamietam jej set na WEF.LIVE.LAB).


::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

DigitalSWorld
Twardziel
Posty: 540
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:41
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poland
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#97723

Post autor: DigitalSWorld »

smith pisze:Hmmm, Fenesz i Jacaszek wprost zieją agresją ;) . Mnie tam się podoba takie przemieszanie i niejednostajność klimatów, troche byłoby nudnawo gdyby cała impreza snuła się niczym ambienty Biosphere, a tak Xanadu ma szansę wyrwać ludzi z krzeseł (pamietam jej set na WEF.LIVE.LAB).
Nie neguję różnorodności, organizator widocznie uznał że trzeba ożywić imprezę dynamicznym brzmieniem co jest wskazane:)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Conan
Stary wyga
Posty: 283
Rejestracja: 03 lut 2012, 14:48
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: OOOOOO
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#98768

Post autor: Conan »

No i dzień pierwszy za nami. Grosskopf i jego kumpel zagrali niezły koncert w dobrym stylu, fani 70tych powinni żałować jeśli nie byli. Pani Ilona Dobiszewska (Xanadu) pograła trochę mieszanych melodyjek z jakimiś cykającymi dźwiękami w tle. Agressiva 69 jak sama nazwa wskazuje mrocznie i głośno a momentami dosyć szybko - takaiego grania w ogóle się tam nie spodziewałem. Ogólnie jestem syty mimo iż ambientu w moim mniemaniu (no może poza gitarką Heilheckera czasem) w ogóle tam nie było.

[ Dodano: 2012-07-14, 23:00 ]
Ambient dzień drugi, zdecydowanie bardziej ambientalny. Voices of The Cosmos całkiem nieźle, jak sama nazwa wskazuje pełno tam kosmicznego brzmienia - były też kosmiczne wizuale między innymi z pięknymi obłokami gazowymi. Jacaszek, dobry występ, prezentował zawartość płyty Pentral, jak powiedział to dźwięki trzech gdańskich kościołów gotyckich. Muszę przyznać że po tym co pokazał na FNM wspólnie chyba ze Stefanem Wesołowskim, iż stać go na więcej z tymi dźwiękami niż pokazał. Momentami było to dla mnie zbyt chaotyczne, mógł to śmiało lepiej zakomponować - bowiem gama dźwięków (dzownki kościelne, organy, inne odgłosy) była na prawdę imponująca. Szkoda tylko że podczas występu były dość duże hmmm skoki potęgowane dodatkowo ogromną różnicą w natężeniu dźwięku (momentami było cholernie głośno). Ostatni grał Fennesz, przyzwoity występ trochę taki dronowaty ale miał też kilka melodyjnych momentów.

[ Dodano: 2012-07-14, 23:02 ]
i jeszcze jedna kwestia, nieska frekwencja na festiwalu :cry: za rok XV jubileuszowa edycja, wszyscy się macie solennie stawić w Gorlicach :cool:
Ostatnio zmieniony 14 lip 2012, 23:03 przez Conan, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
smith
Habitué
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2004, 1:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: planeta Ziemia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#98793

Post autor: smith »

To ja w telegraficznym skrócie:

- Xanadu - pozytywnie mnie zaskoczyla spokojna, klikajaca, abstrakcyjna elektronika, bardzo fajnie
- Agressiva 69 - ogladajac wystep mialem wrazenie, ze panowie na scenie slysza co innego i my na widowni co innego (ekspresyjne akcenty na scenie nie pokrywaly mi sie z tym co slyszalem z glosnikow), a czlowieka od wizualizacji odeslalym najpierw na księzyc a potem na festiwal VideoZone na korepetycje zeby zobaczyl jak wspolczesnie wyglada prezentacja video na zywo
- Grosskopf&Heilhecker - bardzo przyjemnie i naturalnie, troche taki powrot do klasyki, minimalistycznie bo wystep oparty w wiekszosci o zapetlane partie gitarowe ale bardzo dobrze - lubie kiedy z minimum sordkow wyciska sie maximum


- Voices Of The Cosmos - dwaj sympatyczni panowie ze stolikiem pelnym cudow wyczarowali niezly, kosmiczny, klimat, pokazali ze atonalny ambient nie koniecznie musi byc halasliwy i chaotyczny - plamy dzwiekowe wynikaly jedna z drugiej, do tego panowie ciekawie sie prezentowali na scenie (wizualizacje + wszelkie "dziwne" instrumenty m.in. z mikrofonami kontaktowymi)
- Michał Jacaszek - bardzo skromny czlowiek, ogarnal widownie swoim ambientem z kazdej mozliwej strony - a to za sprawa naglosnienia dookolnego. Ciekawa i bardzo sugestywna dramaturgia wystepu.
- Fenesz - troche czulem niedosyt na tym koncercie, wg mnie bylo zbyt halasliwie - podobny rodzaj ambientu kilka lat temu zaprezentowal Nejmano i brzmialo to o niebo lepiej. Ale i tak uwazam ten koncert za udany, dalem sie pochlonac tym chropowatym dzwiekom.

Na deser w kuluarach mozna bylo pobawic sie kilkoma starymi, klasycznymi, analogowymi syntezatorami i zamienic slowko z pasjonatem i czlowiekiem, ktory przywraca swietnosc tym instrumentom - Mackiem Polakiem.

Poza tym: jak co roku (i tak juz od 12 lat ;) ) swietne towarzystwo, piekna okolica (i miejsce noclegu bez zasiegu komorki, bez tv/radia/internetu), a na koniec imprezy ognisko i nocne polakow rozmowy ;).

Frekwencja? Uwazam ze niezla, 2/3 sali wypelnione, ale to nie znaczy ze nie moze byc lepiej ;)

Brawa dla organizatorow i wszystkich ludzi dobrej woli, dzieki ktorym ta impreza sie odbywa i ma taki a nie inny ksztalt.


::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Conan
Stary wyga
Posty: 283
Rejestracja: 03 lut 2012, 14:48
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: OOOOOO
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#98798

Post autor: Conan »

smith pisze: piekna okolica
i dobre zapiekanki w barze obok :cool:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat