Audio Hi-FiSprzęt Hi-fi do 5 tysięcy.

Wymiana poglądów dotyczących sprzętu, na jakim (nie) warto słuchać dobrej muzyki oraz technologii zapisu dźwięku.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon

Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1346
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#95078

Post autor: Lord Rayden »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Sprzęt HiFi to temat rzeka :) . Ja poszedłem obecnie w nietypowy :
- Roksan Kandy k2 (wzmacniacz)
- Beresford Caiman DAC (przetwornik C/A)
- Monitor Audio GX 20 (kolumny)
- słuchawki Beyerdynamic DT770 PRO
Od wielkich ;) dostawców pozostał mi stary CD Pioneer PD-S 505. Nie wiem na co go zmienię, jak padnie. Teraz pliki FLAC rządza a nie płyty ale płyt mamy zwykle sporo.

Z H/K ostatnio pojawił sie ciekawy wzmacniacz z DSP (Digital Signal Processor), który może poprawić nam akustykę pomieszczenia.

Ogólnie zachęcam do wybierania wzmacniaczy i odtwarzaczy od mniej znanych firm a jest tego sporo - Roksan, Exposure, Luxman, Goldenote, Music Hall.


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#95080

Post autor: Belmondo »

Lord Rayden pisze: Z H/K ostatnio pojawił sie ciekawy wzmacniacz z DSP (Digital Signal Processor), który może poprawić nam akustykę pomieszczenia.
Hola hola, bardzo prosze uwazac na tego rodzaju chwyty (marketingowe).
Zaden nawet najbardziej skomplikowany uklad nie jest w stanie poprawic akustyki pomieszczenia. Jest jedynie w stanie zmodyfikowac to co wydostaje sie z glosnika, ale to dwie rozne rzeczy, zupelnie ze sobie nierownowazne.
Przede wszystkim chocby dlatego, ze problemy akustyczne sa najczesciej natury dosc nieregularnej w zaleznosci od danego punktu pomieszczenia. Mozna oczywiscie tak ustawic procesor aby w danym miejscu, w ktorym sluchamy nieco wyrownac charakterystyke czestotliwosciowa pomieszczenia poprzez stosowna korekcje w danym pasmie. Niemniej z tym wiaza sie dwa klopoty. Zeby to zrobic dobrze, trzeba wykonac troche pomiarow (a zeby wykonac troche pomiarow to trzeba przynajmniej wiedziec jak i co zrobic). Drugi klopot to taki, ze stosowane w ukladach filtry (zwlaszcza w tych tanszych) powoduja przesuniecia fazowe sygnalu (pomijam inne znieksztalcenia, ktore towarzysza dzialaniu filtrow i istnieniu podzialow miedzy pasmami w filtrze), co z kolei odbja sie na "klarownosci" i czystosci brzmienia. Z kolei lepsze filtry, ktore nie powoduja przesuniec fazowych maja niestety troche inne wady (ale nadal znieksztalcenia wynikajace z podzialu pasma), choc mniej zauwazalne, ale sa tez srozsze, bo trudniejsze nieco do zaimplementowania.
I wreszcie to, na co jakikolwiek uklad nie ma zadnego wplywu, bo nie moze, to poglos pomieszczenia. On pozostanie niezmienny niezaleznie od tego jak gleboko podda sie dany sygnal korekcji.

Wiec radze bardzo uwazac przy sugerowaniu sie takimi chwytliwymi haslami przy wyborze. Niestety producenci coraz czesciej wykorzystuja to, ze przecietny sluchacz nie wie co sie za tym kryje. I to niestety swiadczy tez troche o tym ze H/K schodzi na psy, bo zeby zwiekszyc sprzedaz wykorzystuje naiwnosc nabywcow.
Ostatnio zmieniony 08 gru 2011, 12:16 przez Belmondo, łącznie zmieniany 1 raz.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1346
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#95082

Post autor: Lord Rayden »

Wbrew pozorom procesory DSP są coraz chętniej używane. Nie mówię,że zamiast dostosowania pomieszczenia, ale obok. Pomiarów oczywiscie się dokonuje. Proponuję poczytać w przedostatnim Audio Video o korektorach parametrycznych oraz zajrzeć na Audiostereo do wątku o procesorze Behringera.
http://www.audiostereo.pl/klub-zwolenni ... 65001.html
Ostatnio zmieniony 08 gru 2011, 12:33 przez Lord Rayden, łącznie zmieniany 1 raz.


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#95086

Post autor: Belmondo »

Ja nie twierdze, ze DSP sie nie uzywa, bo uzywa sie, ale w dobrych rozwiazaniach i zazwyczaj w innych zupelnie celach. Niestety w/w EQ to akurat bardzo kiepski korektor i do tego dosc nieprecyzyjny, w zwiazku z czym bardzo brutalnie obchodzi sie z dzwiekiem. Typowa budzetowa propozycja. Bardzo szybko przy pomocy tegoz urzadzenia mozna zepsuc brzmienie muzyki i sobie jeszcze wmawiac, ze jest rewelacyjnie (jak to ma miejsce w przytoczonym linku).
Dobre systemy sa dynamiczne, maja wbudowane wszelkiej masci analizatory i posiadaja przede wszystkim po kilkaset pasm. Naprawde szkoda pieniedzy na jakiekolwiek korektory, te pieniadze zdecydowanie lepiej wydac na zadbanie o akustyke miejsca, w ktorym sie slucha.
Ostatnio zmieniony 08 gru 2011, 14:51 przez Belmondo, łącznie zmieniany 1 raz.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

monophonic
Stary wyga
Posty: 335
Rejestracja: 08 maja 2009, 2:18
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#95095

Post autor: monophonic »

Belmondo pisze:Niestety w/w EQ to akurat bardzo kiepski korektor i do tego dosc nieprecyzyjny, w zwiazku z czym bardzo brutalnie obchodzi sie z dzwiekiem. Typowa budzetowa propozycja. Bardzo szybko przy pomocy tegoz urzadzenia mozna zepsuc brzmienie muzyki i sobie jeszcze wmawiac, ze jest rewelacyjnie (jak to ma miejsce w przytoczonym linku).
Hmm... Przecież to "najwyższej klasy, high-endowy, cyfrowy procesor do zastosowań jako EQ, RTA (Real-Time Analyser) i jako procesor dynamiczny, doskonały do PA i audio masteringu"... Chińskiej marki BEHRINGER za 1000 zł... :wink: Też bym unikał. Jako muzyk praktykujący mogę powiedzieć tylko, że nie raz doświadczałem i dużo słyszałem o BEHRINGERach (piecach, efektach, mikserach i PA) dosłownie rozsypujących się w rękach. Nie wiem jak z jakością tego typu rzeczy, które w zasadzie nie podróżują, ale faktem jest, że BEHRINGERa w trasę się raczej nie wozi, bo się prędzej czy później rozpadnie. Typowy sprzęt z dolnej półki niestety. A tu proszę - KLUB ZWOLENNIKÓW BEHRINGERA :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 09 gru 2011, 13:51 przez monophonic, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
AQ

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#95096

Post autor: Belmondo »

Hehe, az tak to bym nie panikowal ;), bo w ciagu ostatnich lat mocno sie podciagneli. Niemniej nie oszukujmy sie ze w cenie 1000 pln mozna kupic dobrze brzmiacy korektor i to jeszcze w postaci fizycznej. Za ta kwote mozna znalezc EQ w postaci programowej, ale tez trzeba poszukac.
Heh, niestety dla wielu audiofili samo okreslenie ze cos jest cyfrowe albo analogowe albo lampowe juz samo w sobie daje znakomite efekty :mrgreen:, czasem nawet niepodlaczone (znam takie przypadki tez), a ze cale pomieszczenie dzwoni niemilosiernie w calym pasmie to juz czule i wrazliwe ucho audiofila nie wychwytuje :rofl:


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1346
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#95101

Post autor: Lord Rayden »

O Phaedreze mówiono - 1000 much nie może się mylić ;) . Skoro czytacie wątek na Audiostereo, widzicie ilu ludziom się podoba. Problem w tym,że ludzie używają budźetowego sprzętu a nie HiEndu. DACe chińskie, wzmacniacze robione w Chinach. Behringer zgrywa się z nimi widocznie.

Sprzętu Behringera używamy u nas w Ośrodku TVP na montażach (akurat nie tego korektora). Według zasady : jeśli to wystarcza to po co przepłacać ? ;) .


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#95102

Post autor: Belmondo »

Tym bardziej przy malym budzecie szkoda pieniedzy. Oczywiscie nie ma sensu nikogo przekonywac, ze jest w bledzie, skoro dobrze sie z tym czuje. Ja tylko zwracam uwage zeby nie popelniac za przeproszeniem idiotycznych bledow i nie wyrzucac kasy w bloto, skoro mozna ja duzo lepiej wydac z duzo wiekszym efektem.

Na temat jakosci dzwieku wychodacego z TVP napisano i powiedziano juz wiele. Lepiej nie wywolywac tego watku :).


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1346
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#95495

Post autor: Lord Rayden »

Niestety trzeba rozróżnić dźwięk wychodzący z montażu a dźwięk jaki dostajemy po nadajniku telewizyjnym. Nadawanie zaś to działka Emitela.


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#95505

Post autor: Belmondo »

W rzeczy samej. Jednak jakosc tego co wychodzi z procesora emisyjnego w duzej mierze zalezy od tego co dostanie na wejsciu, a nie od bledow w jego ustawieniach.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

KAM TD
Niedoświadczony
Posty: 43
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: WAłBRZYCH
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: TECHNIK ENERGETYK
Zainteresowania: MUZYKA,RAJDY SAMOCHODOWE
Status: Offline

#96696

Post autor: KAM TD »

Wracając do tematu kupiłem H/K 3490 + BDP10 .Bardzo dobrze to gra ,a do tego fantastycznie wygląda.
Polecam!!!



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

KAM TD
Niedoświadczony
Posty: 43
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: WAłBRZYCH
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: TECHNIK ENERGETYK
Zainteresowania: MUZYKA,RAJDY SAMOCHODOWE
Status: Offline

#99329

Post autor: KAM TD »

Jeżeli poszukujesz świetnej jakości to musisz kupić coś lepszego niż miniwieżyczki nawet od najlepszych producentów.
Kolumienki w tych zestawach nie podołają "świetnej jakośći".
Polecam kupowanie osobnych elementów , w specjalistycznych sklepach z możliwością odsłuchu.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Geronimo
Habitué
Posty: 1350
Rejestracja: 11 wrz 2004, 20:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Zielona Góra
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: geodeta
Zainteresowania: muzyka elektroniczna
Status: Offline

#106831

Post autor: Geronimo »

Uważam ,że jeśli tylko jest taka szansa,to warto zainwestować w naprawdę dobry sprzęt za kilka tysięcy.Jeśli tylko muzyka jest ważna w naszym życiu,to nie warto oszczędzać.Taka inwestycja da nam wiele radości w przyszłości-bez dwóch zdań.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#106836

Post autor: Belmondo »

Kazda inwestycja w obecnych czasach przynosi wiele radosci, bo tak generalnie dziala marketing i na tym opiera sie cala sprzedaz. Rzecz w tym, ze trzeba to robic swiadomie, a nie po prostu wydawac pieniadze. Dzis cos co dekade temu bylo szczytem osiagniec mozna kupic za ulamek owczesnej ceny i roznice miedzy "sprzetami" z roku na rok maleja do poziomu od dawna zupelnie nierozroznialnego przez przecietnego/statystycznego odbiorce sluchacza. No chyba, ze ktos lubi a) wydawac, b) miec cos drozszego, bo np. lepiej sie prezentuje c) posnobowac sie troche ;). Wtedy to co innego :hi:


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

pw
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1006
Rejestracja: 15 gru 2004, 19:30
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Lubelskie, wieś
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Jarre, Namlook, Schulze, Jenssen
Zawód: programista
Zainteresowania: malarstwo, fotografia, grafika, ogrody
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#106842

Post autor: pw »

Belmondo pisze:Dzis cos co dekade temu bylo szczytem osiagniec mozna kupic za ulamek owczesnej ceny i roznice miedzy "sprzetami" z roku na rok maleja do poziomu od dawna zupelnie nierozroznialnego przez przecietnego/statystycznego odbiorce sluchacza.
Sprzętu hi-fi raczej nie dotyczy to co napisałeś - bardziej elektronicznych gadżetów. Gdybym chciał dzisiaj kupić sprzęt audio podobny do tego, który kupiłem dekadę temu, wydałbym podobną sumę jak wtedy.


http://www.wiesyk.net

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#106846

Post autor: Belmondo »

pw pisze: Sprzętu hi-fi raczej nie dotyczy to co napisałeś - bardziej elektronicznych gadżetów. Gdybym chciał dzisiaj kupić sprzęt audio podobny do tego, który kupiłem dekadę temu, wydałbym podobną sumę jak wtedy.
Troche zle sie wyrazilem. Wydalbys podobna sume za cos znacznie technicznie lepszego i bardziej zaawansowanego i to wlasciwie w kazdym segmencie, rowniez najtanszym.
Gadzety b. szybko dewaluuja, to prawda, ale nie je mialem na mysli tylko taki najbardziej typowy setup hi-fi, czyli dobry odtwarzacz CD (nie jakies tam dvd/cd/tuner combo, w ktorym placisz za mase niepotrzebnych rzeczy, lacznie z designem obudowy :grin: ), wzmacniacz i glosniki. Dzis niektore manufaktury zarowno jesli chodzi o wzmacniacze jak i glosniki oferuja stosunkowo niskie ceny ale porownywalne jakosciowo produkty do bardziej znanych marek i to nie konsumenckich. Niemalze za grosze ludzie podejmuja sie modyfikacji podstawowych ukladow niektorych manufaktur jeszcze wyzej srubujac parametry. Ten rynek wrecz kwitnie.
No ale to sa rzeczy, o ktorych sie nie pisze w gazetach, w ktorych drukuje sie artykuly sponsorowane, czyli w wiekszosci, w tym wlaczajac przede wszystkim te bzdurne audiofilskie.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat