Jean Michel JarrePetycja w sprawie albumu Experimental 2001.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon, radek tymecki

Autor tematu
Tronco
Małomówny
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:

Petycja w sprawie albumu Experimental 2001.

Post autor: Tronco »

Witam fanów Jeana Michela Jarre'a.

To mój pierwszy post na tym forum i chciałbym prosić was o wsparcie dla mojej inicjatywy.

Niedawno natknąłem się na płytę „Experimental 2001” i zdziwiłem się, że płyta nigdy nie została wydana. Dla tych, którzy nie znają historii tego albumu, chcę dać krótkie podsumowanie:

Na początku XXI wieku Jarre współpracował z wytwórnią „Disques Dreyus”, nagrywając dwie płyty: „Sessions 2000” i „Experimental 2001”. Podczas gdy „Sessions 2000” zostało wydane i zyskało uznanie, „Experimental 2001” pozostało niewydane i zapomniane.

Podjąłem inicjatywę stworzenia petycji z prośbą o wydanie „Experimental 2001”. Wszystkich zainteresowanych proszę o włączenie się w to przedsięwzięcie. Oto link do petycji:

change.org/experimental2001

Istnienie niewydanego jeszcze albumu Jeana Michela Jarre’a, o którym prawie nie ma żadnych informacji w Internecie, jest naprawdę intrygujące. Album powstał w płodnym okresie dla Jarre'a, w którym powstały takie arcydzieła jak „Metamorphoses” i „Geometry Of Love”. Wierzę, że może mieć ogromny potencjał.

Razem zabierzmy głos i podkreślmy znaczenie Experimental 2001. Jeśli podzielasz moją pasję do muzyki Jeana Michela Jarre'a i wierzysz, że ta ukryta perełka zasługuje na swoje miejsce w jego dyskografii, podpisz tę petycję.

Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że naszym wspólnym wysiłkiem i entuzjazmem uda się przekonać odpowiednie osoby, które będą mogły podjąć decyzję o wydaniu Experimental 2001.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące petycji lub moich planów dotyczących skontaktowania się z kierownictwem Jarre'a, proszę zadaj je pod moim postem.

Z wyrazami szacunku,

Kasper

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Arcanos
Doświadczony
Imię i nazwisko:
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

Post autor: Arcanos »

Świetna inicjatywa! Słyszałem o tej płycie i jestem bardzo ciekaw, jak brzmi - zwłaszcza, że początek lat 2000 to jak mówisz, bardzo ciekawy okres w twórczości JMJ. No i sam album jest bardziej owiany tajemnicą, niż legendarny "Music For Supermarkets". Petycję podpisałem :)

"I'm looking ... I'm looking for my dreams..."

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

pw
Zweryfikowany
Habitué
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Jarre, Namlook, Schulze, Jenssen
Zawód: programista
Zainteresowania: malarstwo, fotografia, grafika, ogrody

Post autor: pw »

Taka petycja chyba nie ma sensu, bo jeśli Jarre uznawałby to za dobry materiał, to by to wydał. Przecież zna się na swojej robocie. A być może rzeczy z tego nagrania już znalazły się na kolejnych albumach. Czy ktokolwiek słyszał „Experimental 2001”?

http://www.wiesyk.net

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Tellur
Zweryfikowany
Stary wyga
Imię i nazwisko:
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze, Tangerine Dream, Ian Boddy, Redshift, ARC, Mike Oldfield, Vangelis
Zawód: Tłumacz
Zainteresowania: Berliner Schule, IDM

Post autor: Tellur »

"Music for Supermarkets" chyba w ogóle nie jest owiane tajemnicą, zważywszy na to, że można je przesłuchać w całości?

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Arcanos
Doświadczony
Imię i nazwisko:
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:

Post autor: Arcanos »

pw pisze: 30 sty 2024, 20:17 Taka petycja chyba nie ma sensu, bo jeśli Jarre uznawałby to za dobry materiał, to by to wydał. Przecież zna się na swojej robocie. A być może rzeczy z tego nagrania już znalazły się na kolejnych albumach. Czy ktokolwiek słyszał „Experimental 2001”?
Możliwe, że Jarre uznał to za kiepski materiał, nagrany jako pańszczyzna dla Dreyfusa, ale w ten sam sposób nagrał Sessions 2000 - oczywiście to kwestia subiektywna, mi się S2000 bardzo podoba i dlatego widzę potencjał również w Experimental, więc chciałbym go usłyszeć - nawet gdyby to był kiepski materiał, to choćby z samego faktu, że praktycznie nic o nim nie wiadomo - prawdopodobnie nikt nie słyszał tego albumu, oprócz samego JMJ, Francisa Rimberta, pewnie Dreyfusa, no i zapewne innych osób pracujących przy tworzeniu tego albumu :D

Jest teoria, że materiał na Printemps De Bourges to część utworów właśnie z Experimental - osobiście uważam, że tak może być, bo jest to wciąż ten sam okres (lata 2000-2002), a krótko po wydaniu wspomnianych wyżej płyt, Jarre grał koncert z nowym materiałem (zapis z tego koncertu to właśnie Printemps De Bourges). Jarre już kiedyś robił swoisty "recykling" muzyczny - wydał później trzy utwory z Music For Supermarkets - dwa na Zoolooku i jeden na Rendez-Vous. Ponadto pojedyncze utwory z płyt, które potem pojawiały się na innych płytach, albo koncertach (np. Give Me A Sign przerobione na Acropolis). Więc gdyby tak było i w tym przypadku, to tylko zaostrza mój apetyt, bo Printemps De Bourges mi się podoba, ogółem początek lat dwutysięcznych to była bardzo ciekawa jak dla mnie muzyka w wykonaniu JMJ :D

No i jeszcze w nawiązaniu do posta Tellura, Music For Supermarkets jak najbardziej jest do odsłuchania, ale dysponujemy kopiami średniej jakości z nagrań z radia Luksemburg, które nie dają nam studyjnego brzmienia, stąd nadal myślę o nim jako o pewnej tajemnicy :)

"I'm looking ... I'm looking for my dreams..."

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Depeche Gristle
Zweryfikowany
Twardziel
Imię i nazwisko:
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:

Post autor: Depeche Gristle »

Bardzo wątpliwe, żeby J.M. Jarre w ogóle przejął się taką petycją. Ale jeżeli już miałbym o cokolwiek do niego apelować, to raczej o legalne wznowienie jego debiutanckiego albumu - Deserted Palace.

Entertainment Trough Pain
--------------------------------------------

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Tellur
Zweryfikowany
Stary wyga
Imię i nazwisko:
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze, Tangerine Dream, Ian Boddy, Redshift, ARC, Mike Oldfield, Vangelis
Zawód: Tłumacz
Zainteresowania: Berliner Schule, IDM

Post autor: Tellur »

Experimental to zarazem może być Printeps de Bourges, jak i momentami Interior Music.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

greenocean
Zweryfikowany
Doświadczony
Imię i nazwisko:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:

Post autor: greenocean »

Polecam pisać petycje czy apelować do Sony Music Entertainment Germany GmbH.

Natomiast Disques Dreyfus został utworzony w 1978 głównie z myślą o promocji JMJ - już jako światowca Equinoxe a wcześniej Disques Motors (Oxygene) i Labrador (1906 Cartolina) i Eden Roc (Les Granges Brulées).
A Deserted Palace? Pierwsze wydanie LP do kupienia za 400 euro + koszty wysyłki. (Wydany w A Sam Fox Production (P) 1973 Sam Fox Publishing Co. Inc. and Editions Francis Dreyfus (ASCAP)
Dreyfus Records W dniu 4 stycznia 2013 roku spółka zakończyła działalność, a jej katalog został wchłonięty przez BMG Rights Management Group.
A BMG była oddziałem niemieckiej firmy medialnej Bertelsmann przed zakończeniem sprzedaży większości jej aktywów firmie Sony Corporation of America w dniu 1 października 2008 r.
Kto wie, co Sony posiada w "archiwach"? Może oryginał Music For Supermarkets? Natomiast Deserted Palace - prawa posiada obecnie Warner Chappell Music. Jeśli Jarre dostanie od Sony zgodę na współpracę z Warnerem, to może wznowi.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat